Тикет на денот (петок, 18.05.2018)

И овој петок имаме на располагање неколку лиги кои што влегуваат во завршница, а исто така имаме и лиги кои само што започнаа.

Ватенс – Нојштад – 2 @ 1.90 во 10Bet

Гостите се надеваат дека можат да стигнат до второто место и директен пласман во елитата, или барем до третото место кое води во бараж. Им преостанаа уште два натпревари, па имаат големи шанси да ја исполнат целта. Домаќинот е на седмо место и нема никакви шанси за успех. Победата за гостите се наметнува како најлогичен исход.
Регистрирај се на 10Bet

Бромапојкарна – Калмар – 2 @ 2.33 во 1xBet

Гостите се во одлична серија од четири последователни победи и се наоѓаат на четвртата позиција. Домаќинот е во лоша форма и има само еден триумф во последните шест кола, но мора да признаеме дека имаше и тешки противници. Сепак Калмар е поквалитетен и оваа сезона може да се надева на европски успех. Ќе биде неизвесно, а гостите, според нас се поблиску до победа.
Регистрирај се на 1XBET

Вкупно коефициент за овој тикет: 4.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*