Серија А 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Уште три кола остана до крајот на италијнскиот шампионат,  а шампионот Јувентус, на некој начин ја реши судбината уште откако го победи Интер.

Милан – Верона – 1/1 @ 1.50 во 10Bet

Немаме никави дилеми околу овој меч. Милан ќе ја совлада Верона која се уште математички не е отпадната, но тоа ќе биде после поразот на Сан Сиро. Милан ја победи Болоња и ја прекина лошата серија. Коефициентот за победа на домаќинот е мал, па затоа одлучивме да типуваме прелаз.

Јувентус – Болоња – 1/1 @ 1.48 во Unibet

Ниту овде нема што да се фиозифира, но сепак останува дилема дали Јувентус ќе ја обезбеди победата во првото или второто полувреме. Клучните пет минути, Јувентус ги изигра против Интер и победата ја претвори во титула.

Удинезе – Интер – 2 @ 1.57 во Unibet

Новиот тренер на Удинезе, Игор Тудор, ја прекина серијата порази на овие екипи, но никој во Удинезе не е задоволен од бодот кој го зеде од Беневенто. Интер нешто случно доживеа во дуелот со јувентус, беше на чекор од победата, но сепак на крајот заврши како поразен. Сепак, додека постои надеж тие ќе се борат, па затоа типуваме на победа за гостите.

Киево – Кротоне – 0-2 @ 1.57 u 10Bet

Овој меч може да го наречеме дерби бидејќи е доста важен. Бодовите од овој дуел имаат двојна важност, бидејќи се работи за испаѓање. Кротоне е во добра форма откако ги врзаа двете победи. Очекуваме тврд меч без многу голови.

Џенова – Фиорентина – Г.Г @ 1.86 во Unibet

Гостите мора да победат доколку сакаат излез во Европа. Во минатото коло го совладаа Наполи, а Симеоне беше јунакот на мечот. Домаќинот удобно седи во средината на табелата и нма никаков притисок, па затоа веруваме во отворена игра и голови на двете страни.

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!


 

Лацио – Аталанта – 1 @ 2.00 u 10Bet

Сергеј Милинковиќ – Савиќ постигна важен гол за победа над Торино во минатото коло, па Лацио се многу блиску до исполнување на сонот, односно пласман во ЛШ. Во преостанатите три кола потребни им се две победи за и математички тоа да им биде обезбедено. Гостите се на одлична петта позиција, а ќе се обидат и на таа позиција да завршат.

Наполи – Торино – 3+ @ 1.42 во Unibet

Што да се кажи за Наполи? После недела дена од еуфоријата, следеше болка во Фиренца. Скудето ќе остане сепак во рацете на Јувентус. Ниту торино не беше успешен во претходната рунда и изгуби на свој терен од Лацио. Наполи има некои шанси да стигне до титулата, но Јувентус мора да киксне два пати во три кола. Ние одлучивме тука да типуваме на голови.

СПАЛ – Беневенто – 0-2 @ 2.25 u 10Bet

Искрено, како што првенството одминува, се повеќе ни е жал затоа што Беневенто отпаѓа. Овој клуб ги помести стандардите во Серија А, бидејќи не поклонува бодови на никој, иако одамна нив не им значат. Минатата недела им зедоа важен бод на Удинезе, а го победија и Милан на Сан Сиро. На СПАЛ бодовите им се повеќе од потребни, меѓутоа тешко ќе стигнат до нив.

Сасуоло – Сампдорија – Г.Г @ 1.71 u 10Bet

Домаќинот најверојатно ќе ја преживее оваа сезона во Серија А. Им треба уште некој бод во преостанатите три натпревари, а најлесно до нив ќе стигнат против Сампдорија. Доколку ги изгубат преостанатите три дуели, постои голема опасност. Нашето очекување е отворен натпревар и голови на двете страни.

Каљари – Рома – 3+ @ 1.60 u 10Bet

На Сардинија стигнува Рома после несреќното испаѓање од Лигата на шампиони. Можеби Каљари тоа ќе го искористи, бидејќи и нив им се бодовите многу потребни. Римјаните мора прво психички да се подигнат, доколку сааат и наредната сезона да играат во ЛШ.

1 Trackback / Pingback

  1. Дерби на денот: Барселона – Реал Мадрид, „Кралот“ ќе ја спаси честа или Каталонците ќе испишат историја!? - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*