Тикет на денот (недела, 04.02.2018)

Нашиот тим напорно работеше на својата „домашна задача“ да ви состави уште еден одличен тикет за денот кој ни претстои. Овој пат избравме да типуваме дабл на голови и очекуваме позитивен исход. Среќно!

Беневенто – Наполи 4+ (2.23)

За овој натпревар нема што многу да зборува. Како што и сами знаете станува збор за дуел помеѓу првиот и последниот во Серија А. Беневенто едвај успеа да издвои две победи против Киево и Сампдорија и едно реми против Милан. Од друга страна Наполи  „гази“ како никогаш до сега. Јасно е дека нивните амбиции се насочени кон Скудето и ништо друго. Има тим кој постигнува голови и сметаме дека воопшто не е тешко овој наш тип да биде добитен.

Вкупно голови на натпреварот 4+ или Over 3.5 @ 2.23 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Монако – Лион Г.Г прво полувреме (3.6)

Доколку го елиминираме ПСЖ може да кажеме дека на овој дуел станува збор за судир помеѓу двете екипи кои најмногу постигнуваат голови во француската лига. И од двете страни има отворени амбиции за европските натпреварување, а исто така и борба за подобра позиција. Двата тима знаат да нанесат динамика во играта и да ни претстават отворена игра, а како што знаеме отворена игра се одликува со голови. Кога ќе се сумира сето ова воопшто не е тешко уште во првото полувреме да видиме барем по еден гол на двете страни.

Двата тима постигнуваат гол во прво полувреме @ 3.6 во Unibet
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 8

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*