Бундеслига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслига

Остана уште многу малку до крајот на сезоната во Бундеслигата. Викендов се игра предпоследното 33-то коло во Германија кое ќе ни даде одговори на многу прашања. Ние ќе се обидеме со мини анализа за секој меч да ви помогнеме при обложувањето.

Аусбург – Шалке – 2 @ 2.16 во Coinbet24

Според сите сегменти од фудбалската игра, падури и според сегментите од обложувачки аспект овој меч треба да заврши со чиста двојка. Не дека Аусбург е тим за потценување, напротив екипата е одлична, игра напаѓачки и се наоѓа на 11-то место. Но тие сезонава направија многу повеќе од очекувањата и сега се целосно растеретени. Од друга страна Шалке ќе направи се за по секоја цена да ја задржи 2-та позиција на табелата, а со победа сега ќе биде многу блиску до тоа.

Менхенгладбах – Фрајбург – ГГ @ 1.71 во 10Bet

Домаќинот е сигурен на средината на табелата, но со евентуална победа ќе биде блиску до Лигата на Европа.Со оглед на тоа што во последното коло игра на гости кај Хамбургер, може да се каже дека имаат лесен распоред и дека можат во Европа. Фрајбург пак е на 15-то место, само едно место погоре од зоната за испаѓање. Тие се под императив на победа, но ќе имаат тешка задача да стигнат до трите бода кај Менхенгладбах.

Борусија Дортмунд – Мајнц – 1 @ 1.34 во Unibet

Домаќинот со победа ќе си го загарантира пласманот во Лигата на Шампиони. Освен тоа тие сакаат во последните две кола да покажат дека и следната сезона ќе бидат конкуренти за титулата и дека оваа сезона можеа многу повеќе. Мајнц се бори за опстанок и мора да слави победа, но својата шанса треба да ја бара во последното коло кога игра дома против Вердер.

Ајнтрахт Франкфурт – Хамбургер – ГГ @ 1.69 во 10Bet

Домаќинот до пред еден месец беше најголемо изненадување во Бундеслигата. Беше сигурен на позициите кои водат во Лигата на Шампиони и можеа да имаат историска сезона. Сега Ајнтрахт се наоѓа на 7-то место и во прашање е доведен дури и пласманот во Лига Европа, по серијата од 4 порази и едно реми по ред. Тие се убедени во победа на овој меч, но на Хамбургер му гори под нозете. Тимот е предпоследен и доколку не победи веќе ќе испадне од лигата. Освен тоа тимот на последните 5 средби има 3 победи и по еден пораз и реми и игра во добра форма.

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Келн – Баерн Минхен – 2-2 @ 1.68 во Coinbet24

Дуел на последниот тим на табелата кој веќе испадна од Бундеслигата и старо-новиот шампион Баерн Минхен. Се е веќе кажано со една реченица. Келн игра катастрофална сезона и веќе се спрема за Втората лига. Баерн пак во овој меч влегува по елиминацијата од Лигата на Шампиони од Реал Мадрид и ќе сака да се врати на победите. Баерн веројатно ќе настапи и со неколку млади фудбалери, но и во тој случај е апсолутен фаворит за трите бода.

Хановер – Херта – ГГ @ 1.77 во 10Bet

Двете екипи се сигурни на средината на табелата. Немаат можност за напредок, ниту за испаѓање од лигата. Се спремаат за следната сезона. Затоа овој меч ќе биде без речиси никакво значење за двете екипи, на некој начин ова ќе биде како пријателски меч. Затоа ќе се ослониме на традицијата, која вели дека овие две екипи играат ефикасни дуели меѓусебе.

Лајпциг – Волфсбург – ГГ @ 1.63 во Coinbet24

Лајпциг игра топло ладно цела сезона. Екипата играше и во Лигата на Шампиони и во Лигата на Европа, но тоа им беше тешко сезонава. Сега Лајпциг се бори за излез во Европа, но во послабото натпреварување. На последните 4 меча оваа екипа има 3 порази и едно реми и таа форма е загрижувачка, особено пред овој меч со Волфсбург. Гостите се на местото кое води во бараж за опстанок и им треба победа и ништо друго. Ќе нападнат од самиот старт на мечот, но Лајпциг има фудбалери створени за контра напади па затоа очекуваме голови и на двете страни.

Штудгард – Хофенхајм – 2 @ 2.16 во Coinbet24

Штудгард ги надмина сите очекувања сезонава. Предвидувањата беа борба за опстанок, но екипата е на 8-то место со реални шанси за излез во Европа. Сепак ќе имаат тешка задача да останат непоразени против разиграниот Хофенхајм. Гостите се на 4-то место кое води во Лигата на Шампиони и мора да слават победа на овој меч, бидејќи во последното коло ја пречекуваат Борусија Дортмунд. На 9 меча Хофенхајм нема пораз, а нападот игра брилијантно па затоа овој пат е голем фаворит за победа, а коефициентот за двојка е одличен.

Вердер – Баер Леверкузен – 2 @ 1.88 во Unibet

Вердер си го обезбеди опстанокот во лигата и затоа игра опуштено во последно време. Леверкузен пак е на 5-то место со бод помалку од последната позиција која води во Лигата на Шампиони. По двата неочекувани порази по ред, сега Леверкузен мора да победи. Влогот е голем и се освен нивна победа, за нив ќе биде катастрофа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*