Премиер лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Во Премиер Лигата, шампионот е оддамна познат, но борбата за опстанок е се уште неизвесна.

Ливерпул – Стоук – 3+ @ 1.54 во Unibet

Домаќинот е сигурно истрошен после фантастичното издание во полуфиналниот натпревар од ЛШ против Рома, а веќе за неколку дена ги очекува реванш. На Стоук им е се поблиску Чемпионшипот, а ова им е последна шанса да се обидат да спасат жива глава. Според нас овде ќе има голови.

Барнли – Брајтон – 1 @ 2.25 во 10Bet

Барнли е на одличното седмо место, кое би требало да донесе излез во Европа. Да не изиграа лошо во последните две кола, сигурно ќе направеа историски успех. Брајтон го направи најважното и си обезбеди опстанок за следната сезона. Во овој меч Барнли е поблиску до три бода, па затоа типуваме кец.

Кристал Палас – Лестер – Г.Г @ 1.74 во Unibet

Голема шанса за Палас да обезбеди опстанок. Поранешниот шампион е во лоша форма и нема победено три кола. „Орлите“ играат добро и уште една победа ги дели од исполнување на целта. Според нас Г.Г е најлогичен избор.

Хадерсфилд – Евертон – 0-2 @ 1.50 во 10Bet

Се уште Хадерсфилд не ги надмина грижите околу статусот, но после ова коло и тоа би можело да биде решено. Потребно е да се совлада Евертон, тим кој нема да ја памти оваа сезона по добро. Во последно коло го совладаа Њукасл, а во Европа можат само ако АРсенал ја освои Лигата на Европа.

Њукасл – Вест Бромвич – 1 @ 1.83 во 10Bet

Играчите на Вест Бромвич го фасцинираа фудбалскиот свет со трфиумфот на Олд Трафорд и ремито со Ливерпул, но сепак од опстанокот, нема да биде ништо. Њукасл победничката серија ја прекина на Гудисон, па сега е време да започне нова.

Саутемптон – Бормут – 1 @ 1.71 во Unibet

Светците мора да победат и да се надеваат на кикс од ривалите, доколку сакаат да го избегнат најлошото. На почетокот не изгледаше дека Саутемптон ќе се бори за опстанок, а не пак да испадне. Бормут нема такви проблеми, па веруваме дека Саутемптон ќе си земе три бода.

Свонси – Челзи – Г.Г @ 2.10 во 10Bet

Едните се борат за опстанок, а друите за ЛШ. Челзи се уште се надева на четвртото место, но тоа зависи од Тотенхем. Изостанокот од ЛШ за Челзи ќе биде голем удар, но плавите имаа големи пропусти. Велшаните ја избегнаа опасната зона, но се уште не е сигурно. Пробајте на голови.

Вест Хем – Манчестер Сити – 3+ @ 1.54 во Unibet

Лондонскиот клуб се уште не е без грижи, а тешко дека против новиот шампион ќе направи сензација. Манчестер Сити нема некој голем мотив, но има сјајен тим, кој може да го победи секој. Веруваме во голови на овој натпревар и тоа на двете страни.

Манчестер Јунајтед – Арсенал – T12+ @ 1.47 во 10Bet

Арсенал има поважна работа, отколку дуелот во Манчестер. Ги очекува реванш на Ванда Метрополитано со Атлетико во полуфиналето од ЛЕ, натпреварување кое може да им донесе пласман во ЛШ. Јунајтед е апсолутен фаворит во овој натпревар и со победа би се приближил на вицешампионската титула. Ова е последниот дуел Венгер – Мурињо, па веруваме дека ќе биде интересен.

Тотенхем – Вотфорд – 1/1 @ 1.51 во 10Bet

Нема овде многу што да се каже. Откако петлите беа елиминирани од Јувентус, доста излегоа од колосек, а сол на раната им додаде Јунајтед кој ги победи во полуфиналето од ФА купот. Пласманот за ЛШ се уште не е заверен, па победата над Вотфорд е многу важна.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*