Тикет на денот (петок, 27.04.2018)

Ни претстои уште еден кладилничарски комплетен викенд, со широка понуда. Ние избравме три натпревари кои сметаме дека се доста сигурни…

Абердин – Хартс – 1 @ 1.57 во 10Bet

Домаќинот се бори за излез во Европа, бидејќи титулата веќе со децении наназад е резервирана за Селтик. Екипата од Абердин за второто место се бори со уште еден великан на шкотскиот фудбал, Глазгов Ренџерс. Овие две екипи играа пред дваесетина дена, а тогаш славеа Хартс со 2-0. Еве прилика за ревенаш.
Регистрирај се на 10Bet

Легија – Корона – 1 @ 1.46 во 10Bet

Шампионот се подигна после изненадувачкиот пораз во првото коло од доигрувањето од Заглебие, но во минатото коло триумфираше над својот ривал Висла Краков. Во меѓувреме Легија избори пласман во финалето на Купот со победата на Горнијк, а таму ривал ќе им биде Арка, која беше успешна против Корона. Легија нема повеќе право на кикс, додека гостите немаат императив освојување на бодови.
Регистрирај се на 10Bet

Арминија – Кајзерслаутерн – 1 @ 1.64 во Coinbet24

Тимот од Билефилд се уште има некои шанси да стигне на третата позиција и бараж за влез во Бундеслигата. Сепак, реално е Арминија да се врати во елитниот германски фудбал, после долго време. Кајзерслаутерн е во лоша позиција и се сели во третата лига. Нема што многу да се каже за овој натпревар, освен дека домаќинот мора да победува и да чека грешки од ривалите.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*