Тикет на денот ( среда, 22.11.2017 )

Супер интересни средби низ фудбалскиот свет се на програмата во среда. Сепак одиме на една посигурна варијанта со само три меча на нашиот тикет на денот, но натпревари кои се добрио анализирани. Два меча се од Лигата на Шампиони, а на овој тикет го играме и мечот од финалето на Копа Либертадорес. Ги одбравме и најдобрите коефициенти од понудите на онлајн обложувалниците, а на вас ви останува само полесниот дел.

СПОРТИНГ ЛИСАБОН – ОЛИМПИЈАКОС – 1 ( 1.53 )

Домаќинот е фаворит за победа на овој меч поради многу фактори. Славеше во Атина на првиот меѓусебен меч со 2:3, но имаше и водство од 0:3. Се наоѓа во супер форма и сеуште нема пораз во домашниот шампионат. Минатиот викенд Спортинг имаше Куп натпревар и тренерот Хесус торираше со составот, што значи дека силите се зачувани за овој важен меч. На крај, Спортинг е домаќин, а игра одлично пред своите навивачи. Олимпијакос изненади во предходното коло играјќи 0:0 со Барса но тоа е единствениот бод за тимот оваа сезона во Лигата на Шампиони. Искрено не можеме да пронајдеме ниту една причина или фактор за да типуваме за овој тим и затоа очекуваме победа на домаќинот.

Победа на Спортинг Лисабон @ 1.53 во Bet365

ГРЕМИО – ЛАНУС – 1 ( 1.65 )

Во Јужна Америка се игра големото финале на панданот на Лигата на Шампиони на овој континент – Копа Либертадорес. Во финалето очекувано има бразилски и аргентински тим и јасно е дека ќе не очекуваат супер интересни две пресметки. Велиме две пресметки бидејќи ќе се игра двомеч. Сега Гремио е домаќин и голем фаворит на својата Арена де Гремио во Порто Алегре. Тие добија 5 од 6 меча сезонава на својот стадион. На предходниот меч против Сантос во бразилскиот шампионат тренерот Гаучо ги одмараше своите фудбалери целосно насочувајќи се кон овој меч. Од друга страна тренерот на Ланус ги одмораше фудбалерите на последните два меча каде играше со резервен тим. Двете екипи се целосно насочени кон ова големо финале, но во Порто Алегре паднале многу поголеми екипи од Ланус и ние очекуваме и оваа екипа да си замине поразена од Бразил.

Победа на Гремио @ 1.65 во UnibetРегистрирај се на Unibet

КАРАБАХ – ЧЕЛЗИ – 2 ( 1.34 )

Челзи е апсолутен фаворит и се освен нивна победа ќе биде огромно изненадување. Конте најавува офанзивна игра уште од почетната минута и тешко е да се верува дека Карабах ќе им одолее на нападите на англичаните. Со победа Челзи ќе го осигура пласманот во следната фаза, а во моментов на Конте тоа му е многу важно поради тоа што во последното коло ќе може да си дозволи ротација со составот пред тешкиот распоред во Премиер Лигата. Карабах изненади со двете ремија против Атлетико Мадрид, но се чини дека тоа е нешто што е највеќе достижно за оваа екипа сезонава.

Победа на Челзи @ 1.34 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Тикет на денот ( четврток, 23.11.2017 ) - Kladenje.mk
  2. Добитната серија продолжува: тимот на Кладење.мк повторно ги усреќи своите фанови! - Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*