Тикет на денот ( четврток, 23.11.2017 )

Ни изминаа натпреварите од ЛШ, па така денес не очекуваат дуелите од 5-то  коло на Лига Европа. Во вторникот и средата бевме добитни, очекуваме дека и денес ќе имаме среќа и ќе ја продолжиме добитната серија. Специјално за вас ги издвоивме натпреварите за кои сметаме дека се екстра – сигурни.

Плзен – Стеауа Букурешт 1 (1.75)

Со оглед на тоа што Стеауа Букурешт си го „чекира билетот“ за втората фаза на ова натпреварување, очекуваме од нивна страна една порелаксирана игра на овој дуел. На Плзен им „жежи“ под нозе бидејќи Хапоел ги брка со само два бода зад нив. На овој дуел се надеваме дека и домашниот терен ќе им помогне на Плзен да стигнат до победата која им треба. Според сето ова очекуваме победа на Плзен.

Победа за Плзен @ 1.75 во Bet365

Aтлетик Билбао – Херта 1 (1.70)

Билбао ја пречеува германската Херта на Сан Мамеш. И на двете екипи победата им е повќе од потребна, но според играта прикажана против Естерсундс и борбата против Виљареал тука типуваме на победа на Билбао. Покажаа силни амбиции за победа против Вињареал, но не успеаа во тоа. Претходниот натпревар во Лига Европа против Естерсундс, момците на Зиганда прикажаа многу офанзивна игра. Немаа многу среќа, па затоа тој натпревар заврши со минимален резултат од 1-0 во корист на шпанците. Очекуваме дека и денес ќе се издвои победа за домаќините.

Победа за Атлетик Билбао @ 1.70 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Милан – Австрија Виена 1 (1.25)

Милан во овие 4 кола од ова натпреварување нема претрпено пораз. Моменталната ситуација на табелата е во корист на италијанците, а доколку издвојат победа вечер, тие може да почнат со подготовки за втората фаза, односно нокаут фазата во ова натпреварување. Кога ќе направиме споредба на квалитетот од двата тимови, вечерашната победа треба да си дојде без проблем во корист на домаќините. Ние сме убедени во победа за Милан.

Победа за Милан @ 1.25 во Pinnacle
Регистрирај се на Pinnacle

 

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 3.70

НАПОМЕНА:

Доколку не се сложувате со нашите избрани натпревари, на нашата страна има категорија ТИПОВИ, а таму може да го напишете и вие вашето мислење за одреден натпревар. Ќе ни биде многу драго доколку и вие станете дел од нашиот тим. ЗА ДА КРЕИРАТЕ ТИП: ТУКА!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*