Тикет на денот ( вторник, 21.11.2017 )

Денес продолжува елитното натпреварување  во Европа. Ова е претпоследното коло од групната фаза на лигата на шампионите. Денешните дуели се доста интересни, а ние ќе издвоиме неколку и ќе го креираме тикетот на денот.

АПОЕЛ – РЕАЛ МАДРИД  – 2-2 (1.5)

Мадридски Реал гостува во Кипар. Избраниците на Зизу немаат многу избор, па затоа мора да издвојат победа и ништо друго. Тимот на АПОЕЛ нема сила да им се спротистави иако игра на домашен терен. Ние сметаме дека Реал овој натпревар ќе го добие без потешкотии, а веќе победа ќе биде издвоена уште во првите 45 минути.  победа за Реал на полувреме и на крај.

Победа за Реал на полувреме и на крај @ 1.5 во Bet365

Борусија Дортмунд – Тотенхем – Г.Г (1.53)

За овој дуел може да кажеме дека се сретнуваат екипите кои играат доста отворен фудбал и имаат добра напаѓачка линија. Тимот на Дортмунд во ова натпреварување нема издвоено ниту една победа, па веруваме дека денес ќе се бори за тоа, но исто така веруваме дека незгодниот Тотенхем нема да дозволи да се случи тоа. Ние типуваме дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.

Двата тима ќе постигнат барем по еден гол @ 1.53 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Наполи – Шахтјор – 1 (1.44)

Наполи оваа сезона во италијанската серија А буквално „гази“ се пред себе, но во ова натпреварување не им оди како што заслужуваат. Доколку сакаат да ги зголемат шансите за влез во нокаут фазата во лигата на шампионите, денес мора да издвојат победа над украинскиот Шахтјор. Квалитетот на тимот го имаат, амбициите им се на високо ниво, па така преостанува уште да излезат на теренот и да победат.

Победа за Наполи @ 1.44 во Unibet
Регистрирај се на Unibet