Дерби на денот: Мурињо и Роналдо – Кој ќе има кошмар на „својот“ Олд Трафорд?

дерби на денот

Оваа недела на програмата е третото коло од најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампиони. Дефинитивно најинтересниот натпревар на ова коло ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус.

Манчестер Јунајтед: „Црвените ѓаволи“ не личат на себе оваа сезона!

Никој не очекуваше дека тимот од Манчестер толку многу ќе се мачи оваа сезона, бидејќи очигледно оваа екипа и кога ќе победи тоа го прави на исклучително тежок начин. Што се однесува до ЛШ, тука не се толку лоши бидејќи после два изиграни натпревари се наоѓаат на второто место, веднаш зад противникот Јувентус. Меѓутоа, кога е во прашање Премиер Лигата, оваа екипа никако не може да изигра според очекувањата. Во последното коло тимот на Жозе Мурињо прикажа достоен отпор на Стемфорд Бриџ, но примија гол во судиското продолжени и повторно заминаа само со еден бод.  На овој натпревар, Мурињо не може да смета на Рохо, Фелаини, но и на Рашфорд и Лингард.

дерби на денот

Јувентус: Избраниците на Алегри блескаат!

За рзлика од Манчестер Јунајтед кој се наоѓа на средината на табелата во англиската Премиер Лига, екипата на Јувентус оваа сезона од самиот старт ја зазеде лидерската позиција во Серија А. Овој клуб после 8 последователни победи, во последниот натпревар неочекувано ремизираше на домашен терен против Џенова, но и понатаму имаат одлична предност од второпласираниот Наполи. Од друга страна, „бјанконерите“ во првите две кола ја оправдаа улогата на фаворит и славеа со 2:0 во Валенсија, а потоа беа убедливи и во Торино со 3:0 над Јанг Бојс. Единствено нешто кое не плаши е тоа што Кристиано Роналдо се враќа на теренот од својот поранешен клуб и сигурно ќе има помешани чувства.  Алегри е комплетно спремен за овој натпревар, а недостаток ќе му биде само Кедир кој е повреден.

Предлог:

Како што погоре пишавме, Јунајтед е во катастрофална форма, додека Јувентус до минатото коло имаше 100% учинок во првенството и во Лигата на шампиони. Поради сето тоа, ние ве охрабруваме да играте победа за гостите во Bet365 со коефициент од 2.50, а на љубителите на голови им предлагаме Г.Г со коефициент вреден 1.90 во истата обложувалница. Исто така може да пробате 3+, а Bet365 тоа ќе ви го плати со коефициент 2.10.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*