Бундеслига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Најверојатно минатото коло го одлучи новиот шампион на германската Бундеслига. Новиот шампион, односно стариот е Баерн Минхен кој стекна четири бода предност пред Дортмунд и му требаат само два бода за да ја завери титулата.

Аугсбург – Херта – 1

Домаќините обезбедија опстанок, покасно отколку што очекувавме, но веруваме дека се задоволни со исходот. Во претходното коло Аугсбург ремизираше во Гелзенкирехен и уште еднаш докажаа дека се во солидна форма. Херта победи после 8 кола, но врза три натпревари без пораз. Овде предлагаме победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.45.

Леверкузен – Шалке – 1

Цела сила фармацевтите ја покажаа во неделата кога го декласираа Ајнтрахт со 6-1 на својата Бај арена. Тоа што е посебно импресивно е фактот што сите голови беа постигнати до 36-та минута. Во продолжението немаше натпревари, но искрено и немораше. Шалке обезбеид опстанок после ремито со Аугсбург, но тоа е мала утеха за нивните фанови. Како и да е на домаќините им се потребни бодови и очекуваме нивна победа. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.38.

Дортмунд – Фортуна – 4+

Неверојатно разочарување доживеа Дортмунд оваа сезона. Иако беа во огромна предност пред Баерн, тие успеаа сето тоа да го прокоцкаат и сега да ја имаат втората позиција. Фортуна се тим кој игра на гол повеќе и не гледаме причина зошто тоа да не го направат и во Дортмунд. Обидете се со 4+ во 10Bet, а за тоа ќе си добиете коефициент 1.72.

Хановер – Фрајбург – ГГ

Хановер со овој натпревар се простува од своите фанови, но и од Бундеслигата, бидејќи наредната сезона ќе ги гледаме во Цвајт. Овој тим не успеа да се избори со резултатската црна серија која ги зафати. Фрајбург нема победено на последните 7 кола, о очекуваме дека ќе играат одговорно до самиот крај. Предлагаме ГГ со коефициент 1.44 во Bet365.

Хофенхајм – Вердер – 1

Домаќинот има изгледни шанси и следната сезона да игра во ЛШ. Иако тие шанси не се големи, Хофенхајм заостанува три бода зад Ајтнрахт и Леверкузен. Сепак, Европа им е многу блиску. Вердер е без победа на последните три натпревари и повеќе нема шанси да дојде до пласман во европските купови. Мотивот на домаќините е поголем и веруваме во нивна победа. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.51.

Нинберг – Менхенгладбах – 1

Домаќинот се уште има шанси да стигне барем до бараж, но неопходно е да победат на последните два натпревари, а Штутгарт да не земе повеќе од еден бод. Дури сега Нинберг сфати колку ги чини промашениот пенал против Баерн во последните минути од натпреварот. Гостите се борат за ЛШ, но самите се виновни за тоа што не успеаа да обезбедат позиција што поранo. Тие имаа серија од девет победи на домашен терен, а потоа врзаа седум натпревари без победа. Очекуваме победа на домаќинот, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 3.80.

Лајпциг – Баерн Минхен – ГГ

Дерби натпреварот на ова коло се игра во Лајпциг каде што третопласираниот тим од Бундеслигата го дочекува најверојатно новиот шампион, екипата на Баерн. Овие две екипи ќе се сретнат и во финалето од Купот, а за Биковите тоа е многу значајно. Во минатото коло Баерн славеше на домашен терен против Хановер иако тоа беше малку потешко отколку што очекуваа. Овде очекуваме ефикасен дуел и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа изнесува 1.51 во 10Bet.

Штутгарт – Волфсбург – 0-3

Многу важен натпревар се игра во Штутгарт. Бодовите им се потребни на двете екипи, но за различни цели. Едните се борат за Европа, а другите за опстанок. Домаќините имаат една и единствена цел, а тоа е да обезбедат опстанок, додека гостите се борат за Европа и нема лесно да се предадт. Веруваме дека ни претстои мирен натпревар и најмногу 3 гола. Коефициентот за 0-3 гола во 1xBet изнесува 1.61.

Ајнтрахт – Мајнц – ГГ

Тежок период е ова за екипата на Ајнтрахт. Во Бундеслигата се без победа неколку дена по ред, додека во Лига Европа беа елиминирани од Челзи преку пенал рулетот. Мајнц веќе нема шанси да стигне до европската елита, па очекуваме релакс натпревар и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.42.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*