ТИП НА ДЕНОТ: (11.05.2019,15:30) ЛАЈПЦИГ – БАЕРН МИНХЕН

БАЕРН ЗА ТИТУЛА

Германија, Бундес лига, 11.05.2019: Лајпциг – Баерн Минхен ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лајпциг и Баерн Минхен од рамките на германската Бундеслига. Лајпциг е во одлична форма и навреме обезбеди излез во Лигата на шампиони и повеќе нема за што да се бори. Од друга страна Баерн се бори за титулата во Германија и има одлична предност, па не веруваме дека ќе ја прокоцка токму на овој натпревар. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.75.

УСПЕШНОСТ MAJ: 7/10

ЛАЈПЦИГ – БАЕРН 2
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*