Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Трката помеѓу Борусија и Баерн за титула во Германија, најверојатно ќе трае до последното коло во Бундеслигата. Сега на „менито“ го иамме 24-то коло кое ни носи доста неизвесни дуели.

Аугсбург – Дортмунд – 2

Победата над Леверкузен го поправи расположението во таборот на Милионерите после петте натпревари на кој не победија. Успеа Дортмунд да ги сочува трите бода предност пред Баерн, но сепак тоа не им гарантира „мирен сон“. За само неколку дена ги очекува реваншот со Тотенхем, а искрено тешко дека ќе успеат во тој дел. Домаќинот е во тешка ситуација и има врзано три убедливи порази од Вердер, Баерн и Фрајбург, на кој примија вкупно 12 гола. Се уште се над зоната за испаѓање, но два бода ги делат од Штутгарт кој моментално е кандидат за Цвајт. Овде типуваме двојка, а тоа може да го изиграте во 1хBet со коефициент од 1.70.

Леверкузен – Фрајбург – 1&T12+

Фармацевтите се во добра форма, но што им вреди тоа кога испаднаа од Лига Европа од Краснодар, а во првенството паднаа на седмото место. Фрајбург првата победа ја оствари во минатото коло и така ја прекина серијата од пет натпревари ебз триумф. Овој пат предност овде даваме на домаќинот и освен што очекуваме да победи, предвидуваме да постигне најмалку два гола. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.58.

Ајнтрахт – Хофенхајм – 4+

Искрено, ова е незгоден натпревар за типување. Не само затоа што Хофенхајм умее да биде неугоден гостин, туку и затоа што домаќинот ќе се сретне со Интер во 1/8 финалето од ЛЕ. Тренерот Ади Хитлер повторно може да комбинира, осоебено во нападот, бидејќи располага со вистински голгетери. Ајнтрахт моментално е на шестата позиција, па постои реална шанса да стигне до позиција за ЛШ. Хофенхајм не е воопшто далеку од таков пласман, но за нив пореално е ЛЕ. Овде очекуваме отворена игра и најмалку четири гола. Коефициентот за тоа во Bet365 e 2.00.

Херта – Мајнц – 1

Мајнц ја прекина серијата од три порази и убедливо славеше против Шалке на домашен терен во минатото коло. Херта не беше толку успешна и изгуби во Минхен од Баерн. Двете екипи се наоѓаат во средината на табелата, но овде предност даваме на домаќинот бидејќи игра подобро. Наш предлог е победа за домаќинот, а коефициентот за тоа во 1xBet е 1.85.

Нинберг – Лајпциг – 2

Поразот во Дизелдорф дефинитивно им ја скрати надежта за евентуален опстанок. Повратинкот во Бундеслигата и понатаму е последен на табелата со само 13 бода. Вистина, првата екипа над цртата им бега само пет бода, но Нинберг е без победа од септември. Лајпциг некако зеде бод на домашен терен против Хофенхајм, но сигурно не се задоволни со тој исход. Овде многу дилеми околу типот немаме и сметаме дека домаќинот ќе биде победник. Предлагаме да изиграте во 10Bet со коефициент од 1.57.

Шалке – Фортуна – ГГ

Актуелниот вицешампион на Германија, скапо го плаќа своето учество во ЛШ. На трите последни натпревари во Бундеслигата зедоа само еден бод и постигнаа само еден гол. Шалке е на 14-та позиција на табелата и сметаме дека навремено ќе обезбеди опстанок. Фортуна голема работа заврши во минатото коло со триумфот над Нинберг и ако не се случи нешто непредвидено, овој тим ќе опстане. Конечниот тип е тешка задача, па затоа типуваме гол-гол. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.83.

Менхенгладбах – Баерн – ГГ

Без дилема, дербито на колото ќе се игра во Менхенгладбах. Домаќините имаа девет последователни победи на домашен терен, а потоа изгубија два натпревари. Баерн се уште не е во форма каква што беше во претходните сезона, но и понатаму е конкурентен за титула. Овде сметаме дека ни претстои исклучително интересен и отворен натпревар, па затоа типуваме гол-гол. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.59.

Штутгарт – Хановер – 1

Можеби дербито се игра во Менхенгладбах, но бодовите од овој натпревар имаат големо значење за двете екипи. Сигурни сме дека двете екипи нема да го избегнат најлошото сценарио, а можно е и да отпаднат двете. Бодовите од овој натпревар практично вредат шест. Домаќините немаат победено на 8 натпревари, додека и Хановер не може да се пофали со добри резултати. Како и да е поради домашниот терен предноста ја даваме на Штутгарт. Коефициентот за нивна победа во Bet365 изнесува 1.79.

Волфсбург – Вердер – Т12+

Волците се во фантастична форма и на последните три натпревари зедоа 10 бода со девет постигнати голови. На тие натпревари постигнаа по три гола и стигнаа на петтото место со само три бода помалку од Лајпциг. Вердер има интересна игра, но после натпреварот со Фортуна, тие се елиминираа од трката за ЛШ. Овде типуваме на домаќинот да постигне два гола, а коефициентот за Т12+ во 1xBet изнесува 1.91.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*