Головите се присутни кога се сретнуваат овие два ривали!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 35-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Лидс и ВБА.

Лидс е на третото место со вкупно освоени 64 бода преку 19 победи, 7 реми и 8 порази.

ВБА е веднаш на следната позиција со вкупно 60 бода и има учинок од 17 победи, 9 реми и 8 победи.

Во последните четири меѓусебни натпревари, кога играат овие ривали, секогаш е виден по еден гол на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Гол-гол @ 1.69 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*