Ла Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата започнува 26-то коло од шпанската Ла Лига во кое нас не очекува големото Ел Класико.

Рајо Валекано – Жирона – 1

Во првиот натпревар од 26-то коло на Ла Лига се сретнуваат екипите на Рајо Валекано и Жирона. Рајо имаше една сјајна серија на победи која можеше да наговестува опстанок во лигата, но набргу потоа следеше катастрофална серија на порази. Жирона направи сензација во Мадрид и го победи реал Мадрид, па така самодовербата им е на многу високо ниво. Овде предноста ја даваме на домаќинот, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.35.

Еспањол – Ваљадолид – 1

Фудбалерите на Еспањол цела сезона играат во серии, без разлика на тоа дали се добри или лоши серии. Во последните четири кола, екипата од Каталонија не знае за пораз, а во тој период три пати ремизираа. Во гости сега има доаѓа Ваљадолид кој најверојатно грчевито ќе се бори за опстанок. Време е за добра игра на домашен терен, па затоа ви препорачуваме да изиграте кец на овој дуел. Коефициентот за тоа во 1хBet изнесува 1.75.

Виљареал – Алавес – 1

Никој не очекуваше дека фудбалерите на Виљареал ќе имаат толку лоша сезона. Имено, тие моментално се на позиција која води во Сегунда, а тоа е испод сите очекувања. Алавес ја има сезоната од сонишатата и моментално целат кон позиција која води во ЛЕ, што би било фантастичен успех. Сепак на овој дуел сметаме дека Виљареал ќе победи, а вие ќе си добиете коефициент 1.65 во Bet365.

Хуеска – Севиља – 2

Според моменталната ситуација, Хуеска следната сезона ќе игра во Сегунда. Имено, тие се на последното место и само чудо може да ги спаси. Од друга страна на Севиља не им цветаат ружи во последно време и се наоѓаат на 5-то место. Главната цел нив им е да стигнат до ЛШ, па доколку сакаат да успеат во тоа не смеат да ги прпуштат трите бода на овој дуел. Типуваме 2 во 1xBet со коефициент од 2.00.

Реал Мадрид – Барселона – 1

Во ова коло нас не очекува најголемиот натпревар на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал Мадрид и Барселона. Избраниците на Солари често пружаат променливи партии во последно време и општиот впечаток е дека имаат доса проблеми. Во минатоот коло со големи макси го совладаа Леванте, а треба да се напомне дека двата гола беа од пенал. Барселона игра одлично, а тоа го докажаа и во последниот натпревар токму против Реал Мадрид во рамките на купот каде што победија со 3-0. Овој пат очекуваме Реал да им се реваншира и да победи на овој дуел. Коефициентот во 10Bet за тоа е 2.55.

Еибар – Селта – 3+

Фудбалерите на Еибар по стариот добар обичај се наоѓаат на средината на табелата. Нема да имаат проблеми сигурно, бидејќи им преостанува мирна сезона. Во минатото коло оваа екипа е поразена на гостувањето во Билбао, па ја прекинаа одличната серија. Екипата од Виго е веднаш над цртата за испаѓање, па веруваме дека ќе се борат за посовреме да обезбедат опстанок. Сметаме дека ни претстои отворен натпревар и најмалку 3 гола. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.85.

Бетис – Хетафе – ГГ

Во недела нас не очекува еден меч кој може да го реши пласманот во европските натпреварувања. Фудбалерите на Бетис ќе ја дочекаат екипата на Хетафе. Домаќините играат доста добро оваа сезона и се наоѓаат на седмото место, а со малку среќа може да стигнат и до Лига Европа. Имено, шестопласираниот Алавес има само бод повеќе од Андалузијците, па Бетис во ова коло може да стигне до позиција која им гарантира пласман во ЛЕ. Во минатото коло на домашен терен, Хетафе го совлада Валекано. Тешко е да го погодиме конечниот исход, па затоа одлучивме на голови. Коефициентот за г.г во 1xBet изнесува 2.10.

Реал Сосиедад – Атлетико Мадрид – 3+

Доста интересен натпревар ќе се игра на Аноета каде што Сосиедад ја дочеува екипата на Атлетико Мадрид. Карактеристично за домаќините е тоа што играат фантастично на гостински терен, а нешто послабо на домашен. Од друга страна Атлетико е во одлична форма и тоа го докажаа против Јувентус во ЛШ. Овде очекуваме отворен дуел и најмалку три гола, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.47.

Валенсија – Атлетик Билбао – 1

Само што помисливме дека Валнесија конечно почна да игра како што треба тие започнаа нова реми серија. Имено, тие во последните четири кола, четири пати ремизираа. Сигурно е дека ако пола од тие натпревари завршеа во нивна корист, овој тим ќе се бореше за ЛШ. Билбао е на 10-то место и имаат ист број бодови, а искрено тие се заодовлни со тој исход. Овде типуваме на Валенсија, бидејќи е време за победа. Коефициентот во 1xBet за тоа изнесува 1.95.

Леганес – Леванте – 3+

Последниот натпревар од 26-то коло на Ла Лига го играат Леганес и Леванте. Домаќините играат многу подобро во вториот дел од сезоната, а во првиот дел беа во опасната зоната. Сега се на средината на табелата и најверојатно нема да имаат проблем со опстанокот. Во гости овој пат им доаѓа Леванте кој во минатото коло изигра одличен натпревар, но сепак беа поразени од Реал на домашен терен. И двете екипи се релаксирани, па очекуваме отворен натпревар. Типуваме 3+ со коефициент 2.20 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*