традиција
Анализа на натпревари

На последните 8 меѓусебни дуели, овој тим никогаш не е поразен

Oвој понеделник, со почеток од 18:00 во рамките на 21-то коло од чешката лига, ќе се сретнат екипите на Дукла и Спарта. Дукла моментално се наоѓа на последната 16-та позиција со 16 бода после изиграни […]

традиција
Анализа на натпревари

7 од 7 се гол-гол: Традицијата за денес ни нуди коефициент 2.11

Денес од 15:00 во рамките на 21-то коло од чешката прва лига се сретнуваат екипите на Бохемианс и Сигма Оломук. Бохемианс е на 13-та позиција со вкупно освоени 19 бода преку 4 победи, 7 реми […]

традиција
Анализа на натпревари

Според традицијата, денес ќе видеме по еден гол на двете страни!

Денес во 20:00 во рамките на 25-то коло од холандската Ерсте дивизија ќе се сретнат екиптие на Го Ахед и Нец. Го Ахед после 24 изиграни натпревари се наоѓа на 3-та позиција со вкупно 46 […]

традиција
Анализа на натпревари

Уште еден ефикасен натпревар на островот!

Денес од 20:45 во рамките на 32-то коло од вториот ранг на англискиот фудбал, Чемпионшип, се сретнуваат екипите на Милвол и Шефилд. Милвол моментално се наоѓа на 20-та позиција со вкупно освоени 30 бода преку […]

традиција
Анализа на натпревари

На последните 15 меѓусебни дуели двата тима постигнуваат гол: Продолжува традицијата и денес?

Во рамките на 19-то коло од Премиер Лига на Саудиска Арабија, денес од 18:15 ќе се сретнат екипите на Ал Итихад и Ал Таон. Ал Итихад моментално е на претпоследната позиција со вкупно 13 бода, […]

традиција
Анализа на натпревари

Домаќинот редовно победува против овој ривал!

Денес во 23:15 во рамките на 5-то коло од боливиската дивизија ќе се изигра натпреварот помеѓу Вилстермен и Потоси. Вилстермен е на третото место на табелата со 7 бодови, бидејќи на првите четири натпревари забележаа […]