Дерби на денот: Марсеј без право на кикс, но против сериозен противник!

дерби на денот

Четвртокот после ЛШ е секогаш резервиран за натпреварите од Лига Европа, а како најатрактивен меч го издвоивме дуелот помеѓу Марсеј и Лацио.

Марсеј: Овие момци мора да играат многу подобро!

Фудбалерите на Марсеј играат променливо оваа сезона. Што се однесува до францускиот шампионат, оваа екипа моментално е на четвртото место кое наредната сезона води во Лига Европа, но сите добро знаеме дека главните амбиции им се за враќање во Лигата на шампиони. Општиот впечаток е дека до крајот има многу, а треба да се додаде дека има исти број на бодови со Монпеље кој ја држи третата позиција. Во минатото коло, четата на Руди Гарсија со минимален резултат го совлада тимот на Ница и тоа беше втора врзана победа за оваа екипа, па може да се каже дека се во добра форма. Во Лига Европа не им иде баш најдобро, бидејќи после двете кола се наоѓаат на третата позиција.

Лацио: Работите засега одат по планот!

Кога е во прашање римската екипа, може да се каже дека се оди според планот. Што се однесува до италијанското првенство, фудбалерите на Лацио ја држат четвратата позиција. Во минатото коло стигнаа до тешка победа на гостувањето во Парма. На тој начин, но и со победата против Фиорентина, ги смирија навивачите кои беа огорчени од градското дерби во Рим  кое заврши со резултат 3:1. Треба да се додаде дека Интер и Наполи не му бегаат многу на Лацио, па треба да се очекува за оваа екипа позиција која води во Лигата на шампиони. Во Лига Европа имаат 50% учинок, односно беа подобри од Аполон, а доживеаа пораз од Франкфурт. Можеби во тој меќ се најдоа сите слабости од оваа екипа, но она што е најважно е тоа дека ја надминаа таа ситуација.

Наш предлог

Фудбалерите на Марсеј немаат право на кикс кога е во прашање Лига Европа, па треба да се очекува дека ќе дадат се од себе и дека конечно ќе изиграат одлична партија. Фудбалерите на Лацио моментално се во подобра позиција, но мора да признаеме дека домаќините се повеќе мотивирани. Наш предлог е победа за Марсеј, а Bet365 за тоа ќе ви понуди коефициент 2.25. За похрабрите предлагаме 1-1&3+ за кој ќе си добиете коефициент 5 во истата обложувалница.

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*