Бундеслига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Во наредната рунда од германската Бундеслига не очекува едно од најголемите дербија во оваа земја, а тоа е дуелот помеѓу Шалке и Дортмунд. Освен нив немаме некој поголем дуел кој што може да ни го одвлече вниманието.

Вердер – Фортуна – Г.Г @ 1.59 во 1xBet

Тимот од Бремен очигледно е во криза, не само со резултатите, туку и со играта. Во последните четири натпревари зедоа само еден бод, а во претходните два дуели на домашен терен забележаа пораз. Фортуна имаа два одлични резултати, односно зедоа три бода со Херта и еден важен бод на Алијанц против Баерн. Овие два тима играат ефикасно и очекуваме најмалку по еден гол на двете страни.

Леверкузен – Аугзбург – Т12+ @ 1.53 во Bet365

Фармацевтите не се баш во некоја посебна форма и никако да врзат неколку победи по ред и да се преселат на горниот дел на табелата. Гостите имаат три порази и веќе време е за грижа, бидејќи само еден бод во четири натпревари со сигурност не може да ги задоволи навивачите. ТИмот од Баварија се спушти на 14-то место и нов неуспех апсолутно ќе ги доведе во опасната зона. Време е Леверкузен да блесне.

Баерн Минхен – Нинберг – 1/1 @ 1.37 во Coinbet24

Се соменваме дека шампионите се спокојни кога ќе им доаѓа соседот од Нинберг. Баерн премногу бодови прокоцка, особено на својата Алијанц Арена. Убедени сме дека ќе играат со полна сила, а на тој начин гостите немаат многу шанси. Нинберг ремизираше на домашен терен со Баерн, а со тоа покажа дека е квалификуван за Бундеслигата. Моментално се трети одназад, па најверојатно ќе им следува бараж за опстанок.

Фрајбург – Лајпциг – Г.Г @ 1.67 во 1xBet

Екипата на Лајпциг изгуби важен меч во ЛЕ и тоа од тимот на Салзбург и сега имаат мали шанси за Европа. Со пораз во Волфсбург ја прекинаа серијата од одлични резултати, додека Фрајбург беше лесно поразен во Дортмунд. Како и да е овие екипи често знаат да прикажат натпревари со голови, па затоа очекуваме и по еден гол на двете страни.

Шалке – Дортмунд – Г.Г @ 1.64 во Coinbet24

Дерби во Германија. Слободно може да кажеме дека голема омраза има помеѓу овие два тима. Минатата сезона, после долго време тимот од Гелзенкирхен беше успешен и стигна до вицешампионска титула, но овој пат Дортмунд нема осетено проаз и е лидер на табелата. Навивачите се би заборавиле ако плавите ги совладаат милионерите. Очекуваме овде голема борба и по еден гол на двете страни.

Волфсбург – Хофенхајм – 3+ @ 1.57 во Bet365

Волците започнаа со одлични игри во вистински момент. Врзаа две тешки победи против тешки ривали. Прво славеа над Лајпциг, а потоа беа посупешни од Ајнтрахт.  Хофенхајм врза две реми во Бундеслигата, а послабите резултати се благодарение на натпреварите од елитното европско натпреварување. Сега ќе имаат повеќе време за домашната лига, па очекуваме и попозитивни резултати.

Херта – Ајнтрахт – 3+ @ 1.66 во Coinbet24

Исклучително интерен натпревар ќе имаме во Берлин, каде што Херта го дочекува Ајнтрахт. Претходните три натпревари на домашниот олимписки стадион Берлинците не го добијаа. Последен пат славеа против Баерн Минхен и од тогаш како да им тргна наназад. Ајнтрахт игра одлично оваа година, како во домашното првенство, така и во Лига Европа. Серијата од 12 натпревари без пораз ја прекинаа минатата сезона против Волфсбург. Доколку победеа, нивна ќе беше втората позиција на табелата.

Мајнц – Хановер – 1 @ 2.02 во 1xBet

Мајнц на претходните четири натпревари три пати славеше, а поразен беше само од лидерот од Дортмунд. Хановер во пет натпревар зад себе има само еден триумф и четири порази. Сето тоа се отслика на табелата и сега Мајнц е на 10-та позиција, а Хановер на 17-та со дупло помалку освоени бодови. Овде очекуваме домаќините да бидат доминантни и да победат без поголеми проблеми.

Менхенгладбах – Штутгарт – 1 @ 1.53 во Coinbet24

Уште еден натпревар во кој апсолутен фаворит е домаќинот. Сепак, тие немаат некои големи шанси бидејќи дортмунд им бега за седум чекори, но титулата и не е главно очекување за нив оваа сезона.  Борусија е подобар тим од Штутгарт и сметаме дека ќе запише нови три бода. Гостите во минатото коло запишаа важен триумф над Агузбург, а овде шансите не им се големи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*