Предлог типови за кладење од Лигата на Нации

Лига на Нации

Денес стартуваат возбудувањата во европската Лига на Нации со доста интересни средби и едно големо дерби. Во продолжение издвоивме четири натпревари за кои веруваме дека ќе поминат лесно.

Германија – Шпанија – ГГ @ 1.70 во 10Bet

Какво само дерби ќе биде ова – натпревар кој вистинските фудбалски љубители никако не смеат да го пропуштат. Луис Енрике ќе дебитира на клупата на Шпанија и тоа против Германија која повторно беше неприкосновена во квалификациите. Има промени и во двете селекции, има и мало подмладување, но без разлика на тоа нема сомнеж дека ќе следиме еден атрактивен меч со голема неизвесност.

Украина – Швајцарија – 1Х @ 1.38 во 10Bet

Шевченко прави одлична работа со репрезентацијата на Украина. Завршија први во групата со Португалија и Србија и тоа без пораз во цели квалификации и јас немам сомнеж дека добрата игра ќе продолжи и во Лигата на Нации. И Швајцарија беше прва во својата група, но не беше така убедлива. Во двата тима постојат одлични фудбалери, но јас сметам дека Украина е благ фаворит за победа.

Молдавија – Косово – 2 @ 1.45 во 10Bet

Косово создаде екипа која може да игра и да победи против секого. Завршија пред Бугарија и Црна Гора во квалификациите, а после Англија и Чешка. Но во сите натпревари беа одлични, дури и против Англија со кого беа речиси рамноправни. Имаат солиден тим, со фудбалери од најдобрите лиги во Европа и јас очекувам нивна победа на гостувањето кај големиот аутсајдер во групата Молдавија.

Турција – Унгарија – 1 @ 1.60 во 10Bet

Со фудбалери како Сзобозлаи од Салзбург, Џуџак, Салаи и Сзалаи, тешко е да се каже дека Унгарија е голем аутсајдер, но тие се наоѓаат во една исклучително лоша форма. Турција пак имаше квалификации од соништата и завршија втори, зад Франција со што обезбедија пласман на ЕУРО. Мислам дека ќе продолжат со добри игри, особено на домашен терен без разлика што сега ќе се игра без присуство на публика.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*