Јувентус – Манчестер Јунајтед: Може ли Јунајтед до изненадување!? (Анализа и предлог тип)

Јувентус - Манчестер Јунајтед

Во еден од најинтересните дуели во Лигата на Шампиони, кои на програмата се во среда ќе играат Јувентус – Манчестер Јунајтед. Јуве и во Англија славеше победа, па и сега е фаворит за победа. Мурињо најавува изненадување, но како игра неговиот тим досега, тешко е да се верува во позитивен исход за неговиот тим.

Јуве со најдобар старт на една сезона во Серија А

Јувентус официјално го има својот најдобар почеток на сезона во Серија А, по домашниот триумф од 3:1 во саботата над Каљари. На бјанконерите им избегаа само два бода досега сезонава и имаат неверојатен учинок од 10 победи и едно реми.

Сепак, Макс Алегри на прес конференцијата по саботниот меч имаше доста негодувања за својот тим. Не за прв пат, шефот на “Старата дама” се жалеше на судиските одлуки. Во исто време тврдеше дека очекува многу подобри игриекипа, особено во одбраната. Алегри сугерираше дека неговите обвиненија не доаѓаат до ушите на неговите фудбалери, бидејќи на своите сицилијански гости им дадоа на тацна неколку одлични можности за гол.

Италијанците, исто така се соочуваат со неколку проблеми во однос на своите фудбалери кои се жалат на повреди, но и на замор. Даглас Коста е речиси сигурно дека нема да настапи против Јунајтед. Под знак прашалник се настапите на Миралем Пјаниќ, Џорџо Киелини и Блез Матуиди, но тие веројатно ќе настапат на овој меч.

Херера позитивно влијае на Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед се врати брзо по катастрофалниот меч и поразот од Јувентус на домашен терен. Тие во меѓувреме забележаа две победи и тоа против незгодни екипи како Евертон и Бурнемут. Црвените Ѓаволи ги одиграа своите најлоши 45 минути сезонава против Бурнемут. Но огиграа одличен втор дел кога на терен изгледаше како да излезе некоја сосема нова екипа. Разликата во второто полувреме ја направи Херера кој влезе од клупата. Херера додаде рзина и агилност во средниот ред на Жозе Мурињо, дозволувајќи му на Пог Погба да се здобие со поголемо влијание од неговата најпосакувана улога. Од друга страна Немања Матиќ патролираше низ просторот пред одбранбената линија на Јунајтед. Поради тоа, веројатно е дека току тие тројца ќе бидат стартери во средниот ред против Јуве, а ако одиграат како викендов, Јуве ќе има големи маки.

Алегри не сака опуштање, Мурињо не може да го извлече максимумот

Според погоре напишаното, можеби оставивме впечаток дека му даваме некаква предност на Јунајтед. Но не мислиме баш така. Јуве си има маки, но далеку помали маки од Мурињо и Јунајтед. Не веруваме дека Алегри е пресериозен во своите негодувања, не по еден ваков почеток на сезоната. Тој веројатно сака да ги задржи своите фудбалери будни и не сака тие да се опуштат, а овој метод е добро познат во Италија. Повредите во Јуве исто така не би требало да бидат проблем за овој тим, бидејќи тимот од Торино е одлично покриен на секоја позиција. Освен тоа, Мурињо сезонава во ниту еден меч не успеа да одигра две добри полувремиња. Речиси на секој натпревар Манчестер има период кога е катастрофален, а со таков период неможе да очекува позитивен резултат во Торини кај Јувентус.

Наш предлог:

Победа на Јувентус @ 1.63 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*