Обложувалниците имаат нов фаворит за освојување на ЛШ: Дали Реал Мадрид е потценет?

Сезоната во Лигата на шампиони влегува во полн ек и веќе се профилираат првите фаворити кои можат да триумфираат во ова натпреварување.

Светските обложувалници од коло во коло ги менуваат коефициентите кога станува збор за победникот во Лигата на шампионите, а моментално најголеми шанси за тоа има Манчестер Сити со коефициент 5,5 во Bet365.

Веднаш зад „Граѓаните“ е Барселона со коефициент 6.00, па следува Јувентус со 7.00.

На четвртата позиција се две екипи – Ливерпул и Баерн Минхен со коефициент 10.0, следува ПСЖ, па дури тогаш Реал Мадрид за кого обложувалниците даваат коефициент 12.00

За потсетување, Реал во оваа фаза минатата сезона исто така беше во многу слаба форма и не беше во кругот на првите фаворити за шампионската титула, но на ркајот против сите обложувачки пресметки успеа да се искачи на европскиот трон.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*