дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Бразил е се уште фаворит за освојување на титула!

Бразил после подолго време сака да стигне до трофеј на големо натпреварување, а Копа Америка е идеална шанса за тоа. Во рамките на второто коло, Бразил и Венецуела ќе ги мерат силите во 02:30 по […]

Копа Америка 2019

Дерби на денот: Меси и дружината во поход по титула!

Буквално на почетокот на Копа Америка имаме и едно големо дерби помеѓу селекциите на Аргентина и Колумбија. Натпреварот помеѓу овие две фантастични репрезентации е закажан за 00:00 часот. Аргентина: Дали е време за нешто големо? […]

Анализа на натпревари

Дерби на денот: Дали Торонто ќе излезе од кризата?

Овој викенд не очекува новото коло во МЛС шампионатот, а за вас го издвоивме дуелот помеѓу Ванкувер и Торонто кој ќе се игра сабота во 04:00 наутро. Ванкувер: Повеќе очекувавме од оваа екипа! Кога се […]

Лајпциг - Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Финале на Куп: Лајпциг – Баерн Минхен, двојна круна за Баерн или историски трофеј за Лајпциг

Лајпциг и Баерн Минхен во сабота на Олимпискиот стадион во Берлин ќе играат во големото финале на германскиот Куп. Фаворит е Баерн, но Лајпциг веќе докажа дека може да се носи со најдобрите, а сега […]

Рекопа Судамерикана
Анализа на натпревари

Супер куп на Conmebol: Шампионот на Судамерикана, Параненсе домаќин на шампионот на Либертадорес, Ривер Плата

Шампионот на Копа Судамерикана, Атлетико Паранаенсе ќе биде домаќин на победникот на Копа Либертадорес, Ривер Плата. Првиот натпревар од панданот на Супер Купот на Европа, поточно Рекопа Судамерикана ќе се одигра во среда вечерта. Домаќините […]

Јувентус - Аталанта
Анализа на натпревари

Јувентус – Аталанта: Меч со многу емоции за домаќинот и меч од историска важност за Аталанта

Скудетото ќе биде кренато во неделата вечер во Торино, но дуелот Јувентус – Аталанта ќе биде далеку од церемонијална игра. Аталанта со сите или се обидува да остане на четвртата позиција во Серија А и […]

Манчестер Сити - Ватфорд
Анализа на натпревари

ФА КУП: Сити – Ватфорд, тимот на Пеп е голем фаворит, но Ватфорд не смее да се потцени

Манчестер Сити – Ватфорд ќе играат во голеото финале на ФА Купот на Вембли во Лондон. Нема потреба да објаснуваме кој е фаворит на овој меч, но без разлика на тоа веруваме дека ќе следиме […]

Арјен Робен
Анализа на натпревари

Лајпциг – Баерн Минхен: Баерн со победа станува шампион, Дортмунд навива за Лајпциг

Баерн Минхен со победа ќе ја прослави титулата во Бундеслигата. Дортмунд се надева на негов кикс и се надева на чесна игра од страна на Лајпциг, кој реално мирно го чека крајот на сезоната откако […]

Ајакс - Тотенхем
Анализа на натпревари

Ајакс – Тотенхем: Ајакс изгледа непобедлив, Тотенхем со еден куп проблеми

Ајакс – Тотенхем, натпревар кој привлекува огромно внимание, особено по победата на Ливерпул над Барса со 4:0. Тоа е додатен мотив за Спарси, а Покетино смета дека кога Ливерпул можеше да надохнади негатива од три […]

Анализа на натпревари

Милан – Болоња: „Последниот воз“ за Росонерите!

Последниот натпревар од 35-то коло на италијанската Серија А се игра на Сан Сиро каде што Милан ја дочекува екипата на Болоња. Натпреварот е закажан во 20:30 часот. Милан: Лоша сезона за Росонерите! Сигурно е […]