Бундеслига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

9-то коло од Бундеслигата започнува вечер. Вистинско дерби нема, но има неколку поинтересни натпревари.

Фрајбург – Борусија М – Г.Г @ 1.59 во 1xBet

Домаќинот нема победено на трите последните натпревари и моментално е на 11-то место. СЕпак во претходно коло освоија важен бод во Берлин, каде што ремизираа против Херта.  Менхенгладбах е во одлична форма, а доказ за тоа ни е се реузлтатите од последните четири натпревари каде што забележаа три победи и едно реми. Моментално Менхенгладбах е во поповолна ситуација, но сепак сметаме дека гол-гол е вистинскиот избор.

Дортмунд – Херта – 3+ @ 1.53 во Bet365

Милионерите се во одлична форма и рушат се пред себе. Тимот на Лусијан Фавр неодоливо потсеќа на екипа кој ја водеше Јирген Клоп и која стигна до финалето од ЛШ. Дортмунд е единствен без пораз, не само во Бундеслигата, туку немаат пораз ниту во ЛШ, односно таму остварија три победи. Во средата го декласираа Атлетико Мадрид, а ништо подобро не и се спрема на Херта. Берлинците потфрлија во минатото коло кога ремизираа со Фрајбург на домашен терен, па им предстои тешка задача, односно обид за враќање на изгубените бодови. Домаќинот е изразит фаворит, но голови би требало да има најмалку три.

Фортуна – Волфсбург – Г.Г @ 1.74 во Coinbet24

Тимот од Дизелдорф доживеа катастрофа во Франкфур во режија на српскиот репрезентативец Лука Јовиќ кој постигн пет од седум гола. Фортуна не е на најдобра позиција, па ако не направат некоја промена, повторно ќе се вратат во Цвајт. Ниту гостите не можат да се пофалат со добрата форма. Волфсбург е без победа веќе шест кола, во претходното коло беа поразени од Минхен со 3:1.  Овде ќе има голема борба и по еден гол на двете страни.

Хановер – Аугсбург – Г.Г @ 1.67 во Bet365

Домаќинот на двата претходни натпревари освои четири бода и побегна од зоната на испаѓање. Прво зедоа три бода од Штутгарт и ја освоија првата победа во сезоната, а потоа донесоа бод од Леверкузен.  Аугсбург после две голеади изигра без голови против Лајпциг и го прекрши просекот на голови на своите натпревари. Се уште гостите се во златната средина, но се движат кон горниот дел.

Мајнц – Баерн – 2 @ 1.30 во 1xBet

Може да кажеме дека Баерн ја надмина кризата. Тоа го потврдија во претходните два натпревари против Волфсбург и АЕК во ЛШ. Серијата од четири натпревари без победа ги заозбили Баварците. Мајнц доживеа катастрофа и ќе сака да го надокнади то, но секако во овој натпревар немаат многу шанси. Гостите се апсолутни фаворити, а нивната победа е извесна.

Хофенхајм – Штутгарт – 1 @ 1.64 во Coinbet24

Хофенхајм среќно стигна до реми со Лион во судиското продлжение. Сепак, тоа беше петти последователен меч во Синсхајм кој не го добијаа. Испаѓа дека Хофенхајм игра подобро на гости отколку пред своите навивачи. Штутгарт изгуби три од последните четири натпревари, па моментално е на претполедната позиција во зоната на испаѓање. Време е Хофенхајм да ја прекине серијата без победа кога е домаќин.

Нинберг – Ајнтрахт – Т22+ @ 2.06 во Bet365

Орлите од Франфурт се во сјајна форма и имаат три последователни победи во Бундеслигата. На тие три натпревари постигнаа дури 13 гола, а се уште се зборува за нивниот триумф над Фортуна.  Нинберг изгуби на три од последнтие четири натпревари, а на две доживеа вистинска катастрофа. Навивачите тоа тешк ого прифатија, па очекуваат брза реакција на тимот. Домаќинот ќе ги нападне гостите, но Ајнтрахт знае да одговори.

Лајпциг – Шалке – 3+ @ 1.81 во 1xBet

Биковите се во залет и во последните пет натпревари во Бундеслигата забележаа четири победи и две реми. На табелата се моментално на петтото место со 15 бода, пет помалку од лидерот Дортмунд. Гостите од Гелзенкирхен врзаа три победи,  но потоа следуваше неочекуван пораз од Вердер. На дуел помеѓу вакви ривали секогаш има голови, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Вердер – Леверкузен – Г.Г @ 1.59 во Coinbet24

Тимот од Бремен е најпријатното изненадување во досегашниот дел од Бундеслигата и го зазема моментално третото место. Од друга страна фармацевтите засега имаат разочарувачка сезона, а доказ за тоа ни е 13-та позиција со само 8 бода. Иако на табелата Вердер е огромен фаворит, ние ве советуваме да го прескокнете конечниот исход и да типувате гол-гол.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*