Премиер Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 10-то коло. Има доста интересни средби, но ние очекуваме и неколку изненадувања во ова коло. Затоа не се изненадувајте на нашите типови кои веруваме дека ќе поминат.

Брајтон – Вулверхемптон – 0-2 @ 1.56 во Coinbet24

Ова е дуел на две екипи кои играат сосема различен фудбал. Брајтон игра дефанзивно со брзи трансформации во одредени периоди од дуелот, во однапред одредени интервали. Вулверхемптон пак сака да ја држи топката во свој посет, оди на сигурна завршница без експерименти, но многу размислува на својот гол. Дефанзивата е подобра страна во двете екипи, па затоа не очекуваме многу голови.

Фулам – Бурнемут – 1Х @ 1.66 во 1хBet

Фулам игра добро, но не освојува бодови. Едноставно, оваа екипа нема среќа досега. Сепак среќата некогаш мора да биде и на нивна страна. Тие се пред императив за победа, или евентуално реми бидејќи примија дури 12 голови на последните три средби. Бурнемут е добар, има одлични резултати но ќе има тешка задача овој пат.

Ливерпул – Кардиф – 1-1 @ 1.43 во Coinbet24

Тешко е да се најде вистинскиот тип за овој натпревар и тоа поради големата фаворитска улога на домаќинот. Ливерпул играше и во Лигата на Шампиони во текот на неделата, но тоа нема да биде проблем за тимот на Клоп. Можете да одиграте на повеќе голови, на сигурна победа, или пак 1-1.

Саутемптон – Њукасл – ГГ @ 2.02 во 1хBet

Ова е дуел на две екипи кои досега имаат големи проблеми со нападот. Но реално, имаат и големи проблеми во дефанзивата. Двете екипи сакаат овој меч да биде пресвртница за нив сезонава, а тоа значи дека ќе следиме напаѓачка игра. Кога се игра така, доаѓаат и головите па затоа очекуваме да се тресат двете мрежи.

Ватфорд – Хадерсфилд – 1 @ 1.76 во 1хBet

Конечно по 4 натпревари Ватфорд славеше победа против Вулфс во минатото коло. Оваа екипа имаше 5 од 5 на почетокот на сезоната, но следуваше оваа катастрофална серија. Сега во тимот се надеваат повторно на добра серија, а Хадерсфилд е како створен за да се победи. Тимот има само три ремија и 6 порази досега и е на предпоследното место. Тешко дека ќе остане непоразен на овој меч.

Лестер – Вест Хем – ППХ @ 1.90 во 1хBet

Би требало да следиме еден доста интересен, но пред се неизвесен дуел на овие две екипи. Топло ладно игра домаќинот досега, додека Вест Хем уште сега е јасно дека ќе има тешка сезона. Традицијата вели дека најреално би било да одиграте реми на овој ме, но ние одиме на една посигурна варијанта па играме реми во првиот дел. Ќе следиме цврста игра., па не би требало да има и многу голови.

Барнли – Челзи – 2-2 @ 1.96 во Coinbet24

Барнли по катастрофалниот старт на сезоната, конечно врза неколку добри резултати па се искачи на табелата, но на овој меч нема што да бара премногу. Челзи три пати на последните 4 меча одигра нерешено и не смее да си дозволи уште еден кикс. Тимот на Сари ќе нападне од самиот старт и ќе сака да го реши прашањето на победникот многу рано.

Кристал Палас – Арсенал – 2 @ 1.75 во Coinbet24

Арсенал со Унаи Емери е препороден сезонава. Откако стартуваше со два порази, оваа екипа забележа 11 последнователни победи во Премиер Лигата и Лигата на Европа. Освен тоа тимот импресионира со офанзивниот пристап и солидната одбрана. Кристал Палас знае да биде незгоден домаќин, но ова не е екипа која може да го сопре Арсенал во овој момент.

Манчестер Јунајтед – Евертон – Х2 @ 2.14 во Coinbet24

Јунајтед е приказна сам за себе оваа сезона. Фудбалерите како да не го слушаат повеќе Мурињо и тимот влегува од проблем во проблем. Беа катастрофални против Јуве во Лигата на Шампиони и тешко дека ќе исправат нешто за неколку дена. Евертон е се подобар и подобар. Новите фудбалери во тиот се вклопуваат одлично и може да се очекува многу од оваа екипа сезонава. Веруваме дека ќе има изненадување на овој меч.

Тотенхем – Манчестер Сити – ГГ @ 1.61 во 1хBet

Дербито на колото ќе се одигра во понеделник. Манчестер Сити е фаворит на овој меч, но дерби си е дерби и тешко е да се одигра на гостинска победа на вакви дуели. Речиси секогаш дербијата ги играме на повеќе голови, а овој пат веруваме дека ќе следиме голови и на двете страни. Не гледаме причина да очекуваме голови, без разлика од која гледна точка гледаме на овој меч.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*