Домаќинот е огромен фаворит, но гостите …

традиција

Со почеток во 19:30 ќе се изигра натпреварот од 13-то коло од Австриската Регионална лига во која се сретнуваат Веинер и Швечет.

Веинер моментално е на 5-та позиција со учинок од 6 победи, 2 реми и 4 порази, па после 12 изиграни натпревари имаат освоено 20 бода.

Швечет ја зазема последната 16-та позиција на табелата бидејќи на 12 изиграни натпревари дојдоа до само 2 бода со 2 реми и 10 порази.

Иако Веинер денес е апсолутен фаворит, традицијата е на страна на гостите со оглед на тоа што тие треба да постигнат гол како што постигнуваа на 7 натпревари.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – ДА @ 1.57 во 1xBet
Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*