Серија А 3-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

Серија А

Викендов на програмата е 3-то коло во Серија А, а после првите две кола со сигурност можеме да кажеме дека не очекува една од највозбудливите сезони во последните неколку години.

Болоња – Интер 2 @1.61 во 1xBet

Никој од навивачите на Интер не очекуваше ваков катастрофален старт, особено не после големите засилувања кои пристигнаа ова лето. После поразот од Сасуоло, Интер испушти два гола предност против Торини и сега се наоѓа пред императив победа. Иако е само почеток на сезоната, овој е клучен натпревар за „нероаѕурите“. Болоња во првите две кола освои само бод и тешко дека ќе може да го запре Интер.

Парма – Јувентус 3+ @1.68 во Coinbet24

Љубителите на италијанскиот фудбал се среќни што Парма повторно се врати во елитата. Дуелот меѓу Парма и Јувентус секогаш има посебен „драж“ иако разликата во квалитет во моментов е огромна. „Млекарите“ во првите два меча освоија само еден бод, додека „бјанконерите“ имаат максимален ефект, но се уште се очекува првенецот на Роналдо. Актуелниот шампион е апсолутен фаворит на овој меч, на кој веруваме дека ќе има многу голови.

Фиорентина – Удинезе 1 @1.60 во 1xBet

Фиорентина до сега одигра само еден меч, на кој го декласира Киево. Од друга страна Удинезе одлично ја отвори сезоната со 4 бода од два меча. Тимот од Фриули на овој меч ќе биде ослабен, бидејќи нема да може да смета на Баду, додека Фиорентина во одлично расположени влегува во мечот. Поради тоа веруваме дека трите бода ќе останат на „Артемио Франки“.

Аталанта – Каљари 1 @1.56 во Coinbet24

Тимот од Бергамо игра можени и најубав фудбал на Апенините. Во минатото коло испушти победа на Олимпико против Рома, но играше со втор тим. Разочарувањето поради елиминацијата од Лига Европа е големо, па поради тоа тимот на Гастерини ќе сака веднаш да им се врати на победите. Целта на Каљари оваа сезона е опстанок во лигата, па тешко дека ќе додјдат до бодови во Бергамо.

Киево – Емполи ГГ @1.91 во 10Bet

Киево покажа караткет на мечот против Јувентус, но во минатото коло доживеа дебакл во Фиренца. Од друга страна Емполи освои три бода во првите два меча. Она што е карактеристично за двата тима е дека постигнуваат, но и примаат голови, па поради тоа веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни.

Лацио – Фросиноне 3+ @1.53 во 1xBet

Лацио го имаше најтешкиот можен распоред во првите две кола и загуби од Наполи и Јувентус. Тимот на Симоне Инзаги повеќе нема право на кикс и поради тоа е апсолутен фаворит на овој меч. Ние веруваме дека победата на римскиот клуб ќе биде изразена со повеќе голови.

Сампдорија – Наполи ГГ @1.87 во Coinbet24

Наполи има максимален учинок иако играше против два тешки противници (Лацио, Милан), но тимот на Анчелоти во претходниот меч покажа дека има многу слаби точки. Нападот на Наполи функционира фантастично, но одбраната е „болна точка“. За Самдорија ова ќе биде прв меч против домашната публика ќе сака да се покаже во вистинско светло, па веруваме дека ќе успее да постигне барем еден гол на овој меч.

Сасуоло – Џенова 1X @1.30 во 10Bet

Сасуоло на стартот приреди големо изненадување и го победи фаворизираниот Интер, а во второто коло успеа да остане непоразен. Тоа е тим кој исклучително добро игра на домашен терен и ова ќе биде тешко гостување за сите клубови. Џенова освои три бода претходното коло, но тешко дека ќе успее да стигне до победа на „Мапеи“ стадионот.

Торино – СПАЛ 1 @1.67 во 1xBet

Торино иако имаше тежок распоред покажа дека оваа сезона ќе биде конкурент за излез во Европа. Против Рома загуби „несреќно“, а во Милано освои голем бод против Интер. Тимот на Мацари значително се засили во преодниот рок, осоебено со доаѓањето на Заза и Сориано, па веруваме дека ќе ја запише првата победа пред своите гледачи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*