Тикет на денот (недела, 02.09.2018)

тикет на денот

Денес на програмата има богата спортска понуда, а нашата редакција ќе ви помогне во изборот со предлог тикет на денот.

Шалке – Херта 1 @1.84 во 1xBet

Поразот во првото коло не би требало да донесе немир во тимот на Шалке, бидејќи прогнозите се дека тимот на Доменико Тедеско оваа сезона ќе се бори за самиот врв. Херта во добро расположение доаѓа во Гелзенкирхен после стартната победа, но ние очекуваме Шалке да се покаже во најдобро светло и да ја запише првата победа.

Фиорентина – Удинезе 1 @1.60 во 1xBet

Фиорентина до сега одигра само еден меч, на кој го декласира Киево. Од друга страна Удинезе одлично ја отвори сезоната со 4 бода од два меча. Тимот од Фриули на овој меч ќе биде ослабен, бидејќи нема да може да смета на Баду, додека Фиорентина во одлично расположени влегува во мечот. Поради тоа веруваме дека трите бода ќе останат на „Артемио Франки“.

Аталанта – Каљари 1 @1.56 во Coinbet24

Тимот од Бергамо игра можени и најубав фудбал на Апенините. Во минатото коло испушти победа на Олимпико против Рома, но играше со втор тим. Разочарувањето поради елиминацијата од Лига Европа е големо, па поради тоа тимот на Гастерини ќе сака веднаш да им се врати на победите. Целта на Каљари оваа сезона е опстанок во лигата, па тешко дека ќе додјдат до бодови во Бергамо.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*