Премиер Лига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

Премиер Лига

Викендов на програмата се натпреварите од 4-то коло во Премиер Лигата. Ова коло нема дерби дуел, но затоа има неколку интересни натпревари кои привлекуваат големо внимание. Во продолжение прочитајте мини анализа за секој меч поединечно, како и наш предлог тип.

Лестер – Ливерпул – 3+ @ 1.69 во 1хBet

Ова е дуел на две екипи кои стартуваа одлично оваа сезона. Лестер има две победи и еден пораз и тоа од Манчестер Јунајтед, во мечво кој беше даеку подобар ривал од својот противник. Ливерпул пак има гол разлика 7:0 и максимални 9 бода. Секогаш меѓусебните дуели на овие две екипи биле ефикасни, па ние очекуваме таа традиција да продолжи и овој пат.

Брајтон – Фулам – ГГ @ 1.73 во Coinbet24

И овој меч се очекува да биде доста интересен. По двата стартни порази Фулам забележа победа од 4:2 над Барнли минатото коло и докажа дека сезонава ќе биде тежок противник за сите екипи. Уште пред почетокот на сезоната се сложивме дека оваа екипа имаше одличен преоден рок и само прашање на време е кога ќе се разигра. Брајтон вообичаено игра топло ладно. Го победи Јунајтед, но загуби од Ливерпул и Ватфорд. Во секој случај, очекваме голови и на двете страни.

Челзи – Бурнемут – 1 @ 1.31 во 1хBet

Челзи под водство на Сари игра одлично на почетокот од сезонава. Тимот игра компактно, мирно, а се гледа уште сега дека хомогеноста е на високо ниво. Но истото важи и за Бурнемут кој има две победи и едо реми сезонава. Сепак тоа не ја намалува фаворитската улога на Челзи. Похрабрите можат да одиграат на голови или 1-1, но најреално е чиста единица.

Кристал Палас – Саутемптон – 1 @ 2.00 во 1хBet

Саутемптон и покрај поголемите амбиции сезонава, стартуваше лошо со два порази и едно реми. Од сега е јасно дека оваа екипа повторно ќе се бори за опстанок во лигата, а тренерот Мајк Хјуз ќе има тешка задача и на овој меч. Кристал Палас за разлика од минатата сезона кога рушеше негативни рекорди на стартот, сега почна добро со победа, но затоа врза и два порази по ред. Сепак, најавите се дека домаќинот ќе тргне офанзивно по нови бодови на овој меч.

Евертон – Хадерсфилд – 1 @ 1.52 во Coinbet24

Евертон ќе биде значително ослабен на овој меч. Седум фудбалери се повредени, Ричарлисон е суспендиран, а двајца се неизвесни за настап на овој меч. Сепак и покрај овие проблеми, Евертон е фаворит. Домаќинот има широк кадар на играчи по одличниот трансфер период и има две ремија и победа на стартот. Хадерсфилд има реми и два порази и гол разлика 1:9, па тешко дека ќе успеат да извлечат бод на ова гостување.

Вест Хем – Вулверхемптон – ГГ @ 1.70 во Coinbet24

Ова можеби ќе биде најнеизвесниот дуел ова коло во Премиер Лигата. Вулверхемптон има сосем различен стил на игра во однос на другите англиски тимови. Тимот има португалско – шпански шмек, игра на посет на топка и на кратки додавања, а тоа им создава проблеми на противниците. Вулфс има две ремија и пораз, но Вест Хем има три порази и е пред императив да освои некој бода. Ќе следиме офанзивна игра, а кога се игра така доаѓаат и головите.

Манчестер Сити – Њукасл – 1-1 @ 1.40 во 1хBet

Нема што премногу да се коментира за овој натпревар. Сити е голем фаворит и се освен нивна победа ќе биде огромно изненадување. Њукасл бодовите треба да ги бара на друго место. Можете да пробате со повеќе варијанти за поголем коефициент, но ние ќе одиграме 1-1.

Кардиф – Арсенал – 2 @ 1.57 во 1хBet

Арсенал под водство на Унаи Емери конечно по двата стартни порази забележа победа минатото коло и веројатно нема да застане тука. Едноставно, Арсенал мора да слави победа на овој меч ако сака да остане подолго во трката за пласман во Лигата на Шампиони следната сезона. Кардиф игра солидно, но има пораз и две ремија. Тешко дека токму против Арсенал оваа екипа ќе ја забележи првата победа сезонава.

Барнли – Манчестер Јунајтед – 0-2 @ 1.77 во Coinbet24

Тежок меч за типување. Јунајтед игра катастрофално, а информациите за оваа екипа кои се шират низ медиумите на островот се разочарувачки за нивните навивачи. По тешката стартна победа над Лесте, Јунајтед загуби од Брајтон и од Тотенхем. Но не е ништо подобар ниту Барнли кој има реми и два порази. Проблем за Барнли е и заморот од настапот во квалификациите за Лигата на Европа, па тоа ќе биде мала предност за фудбалерите на Јунајтед.

Ватфорд – Тотенхем – ГГ @ 1.78 во Coinbet24

И двете екипи имаат максимални 9 бода, со гол разлика 7:2, односно 8:2. Токму поради ова, сите очекувања се дека ќе следиме интересен меч, неизвесен со голови и на двете страни. Впрочем, такво нешто најавува и нивната традиција во меѓусебните дуели. Тотенхем е фаворит според букмејкерите, но и според нас. Но ние сепак не се слагаме потполно со малиот коефициент за нивна победа и затоа ќе одиграме на голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*