Примера 3-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

Ла лига

Ова коло на програмата е 3-то коло од шпанската Примера кое ќе го одбележат две градски дербија Леванте – Валенсија и Бетис – Севиља.

Гетафе – Ваљадолид 1 @1.91 во Coinbet24

Домаќинот има половичен учинок на стартот бидејќи во првото коло загуби од Реал, а потоа без поголеми проблеми го победи Еибар. Ваљадолид има само еден бод и во двете кола не успеаа да постигнат гол. И доколку успеат во тоа на ова гостување, тешко дека ќе стигнат до бодови.

Еибар – Реал Сосиедад 2 @2.66 во 1xBet

Еибар на стартот од сезоната има два порази, успеа да постигне само еден гол и по тоа што го покажаа до сега се најсериозни кандидати за испаѓање. Од дрига страна Сосиедад одлично ја отвори сезоната и после првата гостинска победа минатото коло во последните минути примија гол од Леганес, ианку би имале максимален учинок. Поради тоа веруваме дека големи се шансите гостите на овој меч да ги освојат трите бода.

Виљареал – Џирона 1 @1.58 во 1xBet

„Жолтата подморница“ ја започна сезоната полошо од очекувањата и после две кола има само еден бод. На првиот домашен натпревар беа „шокирани“ од Реал Сосиедад, а сега имаат противник по мерка конечно да освојат три бода. Виљареал се наоѓа пред императив победа, а на своја страна покрај квалитетот ќе ја има и публиката. Целта на Џирона и оваа сезона ќе биде да избори опстанок, но тешко дека ќе успеат да стигнат до бодови на ова гостување.

Селта – Атлетико Мадрид 2 @1.84 во 1xBet

Ова е можеби најинтересниот дуел ова лето, бидејќи двете екипи имаат ист учинок од стартот (победа и реми). Селта во минатото коло доста лесно стигна до победа на гостувањето кај Леванте, а познато е дека оваа екипа многу подобро игра на домашен терен. Тимот на Симеоне оваа сезона е значително засилен и атакува кон титулата, па едноставно нема право на кикс на вакви гостувања доколку сака да ја освои Примера.

Реал Мадрид – Леганес 4+ @1.86 во 10Bet

Иако Реал Мадрид е апсолутен фаворит на овој меч, сепак не смее да се заборави фактот дека минатата сезона Леганес ги елиминираше „кралевите“ од Купот. Тоа е причина повеќе тимот на Лопетеги од старт да тргне фуриозно и да се одмазди за тој пораз, па затоа очекуваме победа изразена со повеќе голови.

Леванте – Валенсија 2 @2.00 во Bet365

Градските дерби се секогаш неизвесни и на нив нема фавороти. Иако Валенсија има далеку подобар тим, Леванте често знаел да изненади, особено на домашен терен. „Лилјаците“ минатото коло доживеаа непријатен пораз на гостувањето кај Еспањол, па сигурно ова е одличен момент да го видиме вистинското лице на Валенсија.

Алавес – Еспањол 0-2 @1.91 во Coinbet24

Екипата на Алавес се уште нема постигнато ниту еден гол, иако тоа помалку се должи и на тешкиот распоред. Во првото коло загубија 3:0 од Барселона,а потоа против Бетис одиграа реми без голови. Еспањол минатото коло неочекувано лесно ја победи Валенсија и на ова гостување доаѓа во одлично расположение.

Барселона – Хуеска ГГ @2.50 во Coinbet24

Екипата на Хуеска е најпријатното изненадување од почетокот на сезоната во Примера. После првите две кола имаат четири бода, а минатото коло го изненадија Атлетик Билбао. Актуелниот шампион е апсолутен фаворит и веруваме дека ќе победи, но доколку сакате повисок коефициент тогаш веруваме дека Хуеска ќе постигне барем еден гол на „Камп Ноу“.

Бетис – Севиља ГГ @1.51 во 1xBet

Третото коло се затвора со дербито на Аналузија помеѓу Бетис и Севиља. Два тима кои одлично се засилија во летнииот преоден рок, па очекуваме возбудлив натпревар. Минатата сезона Бетис после многу години заврши на табелата пред Севиља, но оваа сезона не ја започнаа добро и освоија само еден бод после две кола. Ова е дуел на две елипи кои играат отворен напаѓачки фудбал, па поради тоа очекуваме голови на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*