Дерби на денот: Сонот за Премиер Лига се претвора во јаве?

дерби на денот

Tешко е да се издвои најголемо дерби во првото коло од Чемпионшип, но средбата помеѓу Хал и Астон Вила, сигурно ќе биде еден од најинтересните.

Хал: Тигрите ја надминаа критичната фаза, дали е време за повраток?

Одма да одговориме на прашањето од насловот – тешко. После испаѓањето од Премиер лигата, Хал никако да ја подобри формата и да стане сериозен конкурент за повраток. Тигрите имаа во минатата сезона неколку добри серии, кога победуваа, но исто така упаднаа во криза кога победа немаа забележано цел месец. Секако, во Чемпионшип тешко е да се прогласи фаворит или аутсајдер предвреме, бидејќи секогаш може да има изненадување. Во Хал ова лето стигнаа Рис Бурки од Вест Хем, некогаш еден од најголемите потенцијали во англискиот фудбал.

Астон Вила: Дали во Бирмингем наредната сезона ќе се гледа Премиер Лига, најгомногу зависи од Вила

Се случи тоа што ни во најлошиот сон не може да го сонат љубителите на фудбалот во вториот по големина град во Англија. Бирмингем остана без премиерлигаш. Иако ривалитетот на ВБА, Вила и Бирмингем е голем, никој не се израдува на ваквиот епилог. Прво Бирмингем мораше едно ниво подолу, па Астон Вила стигна во Чемпионшип и на крај им се придружи и ВБА кој испадна од елитата. Реално, Бирмингем нема квалитет за повраток, ВБА мора да ги надмине проблемите, а Астон Вила е најсериозен кандидат за повраток.  За две сезони во втората лига потроишија многу пари, а не ја исполнија целта. Сега мора да продадат важни играчи за да не западнат во дополнителни проблеми.

Наш предлог

Да го гаѓаме победникот е залудно со оглед на тоа што ова е прво коло. Изненадувањата се многу чести, а се надеваме дека ќе гледаме вистински англиски натпревар, неизвесен до самиот крај. Во обложувалницата на 1хBet коефициентот за 0-2 гола изнесува 1.75, а исто така реален исход би било Х на полувреме, а за тој знак во истата обложувалница добивате коефициент 2.05.

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*