Фудбалерите типуваат за вас: Гача, Брда и Ќумбев со анализа и предлог типови за денешните мечеви

Фудбалери типови

Првиот ден од 1/8 финалето на Светското првенство во Русија помина доста успешно, кога во прашање е рубриката “Фудбалерите типуваат за вас”. Овој пат повторно сите тројца: Ќумбев, Гачевски и брдаровски ги анализираат двата денешни натпревари со свои предлог типови.

Панче Ќумбев

ЌумбевШпанија – Русија – 1 @ 1.61 во Coinbet24

Голем фаворит во овој дуел е Шпанија. Можеби не го одигра она што го очекувавме во групите но мислам дека е време да почне да ја игра својата препознтлива игра. Русите се солидна репрезентација но мислам дека успех за нив е и пласманот во следната фаза. Немаат сили за нешто повеќе и затоа типувам на победа на Шпанија.

Хрватска – Данска – 1 @ 1.83 во Coinbet24

Хрватска покажа дека е веќе зрела репрезентација, можеби конечно и да го повтори успехот на онаа генерација од 1998 година. Имаат одличен среден ред, убава игра и цврста одбрана. Данска од друга страна е многу стабилна репрезентација со многу цврста одбрана. Играат добро и не вееувам дека ќе бидат многу лесен залак за Хрватите. Меѓутоа убеден сум во победа на Хрватска и нејзин пласман понатаму.

Владица Брдаровски

БрдаровскиШпанија – Русија – 1 @ 1.61 во Coinbet24

Шпанија игра бледо на ова Светско првенство и под очекувањата. Сепак обезбедија пласман во осминафиналето и сега е време да ја покажат својата класа. Спремни се за тоа и очекувам рутинирано да се пласира во следната рунда.

Хрватска – Данска – 1 @ 1.83 во Coinbet24

Досега според мене Хрватска покажа најдобар фудбал на шампионатот. И на овој натпревар очекувам иста игра од нивна страна. Нема да биде лесно за нив против тврдите данци, но сепак типувам дека на “нашите” балканци.

Филип Гачевски

ГачевскиШпанија – Русија – ГГ @ 2.09 во Coinbet24

Шпанија е голем фаворит на овој натпревар. Сепак русите нема така лесно да се предадат пред своите навивачи. Затоа очекувам дека ќе следиме интересен натпревар со голови на двете страни. Тоа е и мојот тип, ГГ.

Хрватска – Данска – 1 @ 1.83 во Coinbet24

Според мене Хрватска се наоѓа во топ форма и помеѓу трите репрезентации кои играат најдобро на ова Светско првенство. Тоа е доволно за да верувам во нивна победа на овој натпревар и типувам на нив, а освен тоа и се “наши” балканци.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*