Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски ја анализира група Г, додека Ќумбев ја типува група Ф

Брдаровски

Продолжуваме со рубриката “Фудбалерите типуваат за вас”. Денес на програмата се натпреварите од првото коло на групата Г, како и вториот меч од првото коло во групата Ф. Дуелите од Ф групата ги анализира и типува Панче Ќумбев. Дуелите од групата Г пак ги типува фудбалерот на ФК Вардар, Владица Брдаровски.

ГРУПА Ф

Белгија – Панама – 1 и 3+ @ 1.75 во Coinbet24

Очекувам отворен фудбал на оој меч, особено од Белгија. Главни ѕвезди во Белгија се Хазард, Де Бруин, Лукаку … Од ние се очекува многу на ова Светско Првенство, конечно да докажат на репрзентативно ниво колку се зрели за успеси. Во селекцијата на Панама која е дебитант на Светските првенства, фудбалерите претежно доаѓаат од МЛС лигата на САД, која е сепак далеку од европските лиги. Затоа типувам 1 и дека ќе паѓаат голови.

Тунис – Англија – 2 @ 1.42 во Coinbet24

Како и на секое големо натпреварување, англиските фанови ќе ги има во голем број во Русија. Ќе бидат со големи очекувања и надежи дека нивната селекција ќе стигне до крајот на првенството. Нивни главни адути се Хари Кејн, Стерлинг, Рашфорд кои се одлични фудбалери. Тунис ќе се обиде да направи изненадување во оваа група, а колку е тоа можно ќе видиме уште на првиот натпревар против Англија.

Ќумбев

ГРУПА Г

Шведска – Јужна Кореја – ГГ @ 2.25 во Coinbet24

Интересен дуел на две израмнети репрезентации. Можеби благ фаворит е Шведска заради своето искуство но Јужно Кореанците се репрезентација која секогаш е добро физички подготвена, игра со многу трчање и борба. Верувам дека ќе биде дуел со најмалку по еден постигнат гол на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*