Тикет на денот (недела, 01.07.2018)

тикет на денот

Освен двата 1/8 финални дуели на Мундијалот во Русија, комплетно коло играат Норвежаните, а тука се и Белорусија и Шведска.

Шпанија –  Русија – 1 @ 1.62 во Coinbet24

Домаќините добро го отворија Мундијалот, но во мечот против Уругвај докажаа дека не се репрезентација за големи успеси. Сметаме дека нивниот пат завршува во 1/8 финалето, бидејќи Шпанците се поголеми фаворити и имаат поквалтиетен тим. Ние типуваме чист „кец“.

Регистрирај се на Coinbet24

Хрватска – Данска – 1 @ 1.85 во 1xBet

Хрватите се прикажаа како доста силна репрезентација на ова светско првенство. Групата ја завршија со 3 победи од 3 натпревари и само со еден примен гол. Данците од друга страна ремизираа два пати, а и играта не им е многу креативна. Очекуваме „коцекстите“ да бидат подоминантни на теренот и да ја „згазат“ репрезентацијата на Данска.

Регистрирај се на 1XBET

Сандефјорд – Розенборг – 2 @ 1.45 во 10Bet

Последнопласираниот Сандефјорд нема да биде сериозен противник за шампионот. Розебнборг веќе доволно застана зад Бран, па уште еден непланиран кикс би го исфрлил од трката за одбрана на титулата. Покрај сето тоа, наскоро ги очекува и квалификација за ЛШ, па повеќе внимание ќе посвети на европсктие обврски. Овде двојката е чиста!

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*