Тикет на денот (Недела, 17.06.2018)

Денес нема богата понуда на фудбалски натпревари, со исклучок на натпреварите од Светското Првенство. Затоа на нашиот Тикет на денот се најдоа два меча од Мундијалот и еден меч од пониските лиги на Шведска.

Сандвикенс – Карлстад – 3+ @ 1.50 во 10Bet

Овој меч се игра во рамките на 12-то коло од шведската Нора дивизија 1. Оваа лига е позната по големата ефикасност, а особено ефикасна е екипата на Карлстад. Тие се втори на табелата а во досегашниот дел од сезоната на нивните дуели паѓаат по 4.18 гола во просек. Сандвикенс е дури на 12-то место, но игра се подобро и подобро и дефинитивно ќе се обиде да извлече поволен резултат. Затоа очекуваме интресен дуел со повеќе голови.
Регистрирај се на 10Bet

Германија – Мексико – 1 @ 1.45 во Coinbet24

Германија е еден од фаворитите на Светското Првенство, нешто што е вообичаено речиси на сите шампионати до сега. И покрај тоа што германците одиграа под својот просек на подготовките, се очекува да стартуваат со победа на Мундијалот. Мексико пак игрше топло – ладно на припремите и би бил задоволен и со бод. Но сепак, оваа селекција својата шанса за пласман во следната фаза ќе ја бара во доелите со другите две репрезентации во групата.
Регистрирај се на Coinbet24

Костарика – Србија – 2 @ 1.95 во 10Bet

Костарика беше најголемо изненадување на минатото Светско првенство, но тешко дека ќе успее да ги повтори тие резултати. Во подготовките забележа победа над Северна Ирска и два порази од Англија и Белгија. Србија има добар тим, спој на младост и искуство и после долги години се враќа на Мундијалите. Најавуваат пласман во следната рунда, а за такво нешто прво мораат да слават победа над Костарика.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*