Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски со анализа на група Е, Ќумбев со предлози за група Ф

Гачевски

Продолжуваме со стандардната рубрика “Фудбалерите типуваат за вас”. Во недела на програмата се натпреварите од првото коло во групата Е, како и еден меч од првото коло во групата Ф. Групата Е ја анализира и типува голманот на ФК Вардар, Филип Гачевски кој беше 100% успешен со натпреварите од групата А. Ќумбев пак беше половично успешен со натпреварите од групата Б.

ГРУПА Е

Костарика – Србија – 2 @ 1.87 во Coinbet24

Недела, 17.06.2018, Стадион (Cosmos Arena – Самара )

Србија на последниот пријателски натпревар пред почетокот на Светското првенство докажа дека е квалитетна репрезентација. Ја победи боливија со 5:1. Освен тоа Србија е балканска репрезентација и нормално дека навивачки сакам да слави победа. Конечно, Србија време е да го покаже квалитетот што несомнено го поседува на големите натпреварувања, а ова е добра шанса за тоа. Затоа типувам на победа на Србија на овој натпревар.

Бразил – Швајцарија – 1 или 2-4 гола @ 1.38 или 1.52 во Coinbet24

Неддела, 17.06.2018, Стадион ( Rostov Arena – Ростов )

Типувам на победа на Бразил на овој натпревар. Бразил е еден од фаворитите на ова Светско првенство за освојување на златниот медал. Бразил секогаш е фаворит на големите натпреварувања. Овој пат е фаворит поради многу фактори. Знаеме какви фудбалери играат во нивната репрезентација и јасно е зошто типувам на нивна победа.

Ќумбев

ГРУПА Ф

Германија – Мексико тип: 1 и 3+ @ 1.45 или 1.79 во Coinbet24

Недела, 17.06.2018, Стадион ( Luzhniki Arena – Москва )

Секако главна улога на овој дуел и воопшто на Светското првенство ќе има актуелниот Свестки првак Германија. Дисциплина, борбеност, одговорност, упорност, тактика, техника и пред се хомогеноста која што ја имаат Германците ми дава за право да ги ставам меѓу главните фаворити на ова Светско. Факт е дека на припремните натпревари не беа оние правите но кога се работи за турнирски натпреварувања тука им нема рамен. Без големи ѕвезди, но со големо искуство и одличен селектор германците ќе водат главен збор во оваа група. Мексиканците пак се сигурно многу добро технички поткована репрезентација, со одлични индивидуалци и сигурен сум дека се главни фаворити за тоа второ место во групата кое води во наредната фаза. Сепак мислам дека овој дуел ќе го добие Германија и ќе има најмалку 3 гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*