Тикет на денот (сабота, 12.05.2018)

Оваа сабота ќе се разрешат многу дилеми во фудбало во поглед на опстанокот и пласманот во Европа. Бундеслига завршува, а останатите големи лиги се пред самиот крај.

Волфсбург – Келн – 1 @ 1.64 во 10Bet

На Волфсбург им треба само бод за да ја избегнат судбината на својот ривал во последното коло, односно да не испаднат директно во втора лига. Меѓутоа, ако победат, може да се надеваат и на пораз на Фрајбург од Аугсбург, бидејќи така би го избегнале баражот. Не треба да се сомневаме во победа на тимот од градот на автомобилите.
Регистрирај се на 10Bet

Спортинг Хихон – Барселона Б – 1 @ 1.54 во 10Bet

Големиот кикс на Хихон во последното коло кога беа поразени во Сарагоса, придонесе за пад на трето место. Доколку сакаат да изборат директен пласман во Примера, ќе мора во преостанатите натпревар да победуваат. Младиот тим од Барселона е во очајна форма и врза дури седум порази. Очекуваме Спортинг да победи и да стигне до директен пласман во шпанската елита.
Регистрирај се на 10Bet

Беневенто – Џенова – 3+ @ 1.60 во Coinbet24

Беневенто се простува од навивачите, после само една сезона во Серија А. И покрај последното место не се обрукаа, туку стартото од шампионатот не можеа да го поправат. Сигурно ќе сакаат да дојдат до победа во својот последен натпревар, а противникот е идеален за тоа. Џенова стигнува без резултатски императив, после два порази во натпревар со Фиорентина и Аталанта. Не се знае дали Беневенто ќе победи, но натпревар би требало да изобилува со голови.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.04

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*