Тикет на денот (сабота, 05.05.2018)

Неколку англиски лиги завршуваат овој викенд, а во големите европски лиги се играат последните кола. Поради тоа коефициентите не се големи за „сигурните“ натпревари.

Линколн – Јеовил – 1 @ 1.41 во 10Bet

Домаќинот со победа влегува во плеј оф, а се знае дека во англиското доигрување е се можно. Гостите се во катастрофална форма во последно време, па не веруваме дека ќе им ги расипат плановите на Линколн. Јевоил во долниот дел од табелата, но не им се заканува елиминација.
Регистрирај се на 10Bet

Мепен – Ерфурт – 1 @ 1.33 во Coinbet24

Натпреварот не им значи ништо ниту на едните ниту на другите, но моменталната ситуација е таква што домаќинот е апсолутен фаворит. Гостите се убедливо последни и наредната сезона ќе играат во регионалната лига. На последните пет натпревар не постигнаа ниту гол, а успеаа да примат дури 18. Мепен изигра одлична сезона и се наоѓа на горниот дел од табелата, па веруваме дека нема да бидат поразени од Ерфурт.
Регистрирај се на Coinbet24

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Сигма – Бохемијанс – 1 @ 1.55 во 10Bet

Тимот од Оломук се наоѓа на третата позиција на два бода помалку од Славија и тоа на четири кола пред крајот. Титулата е далеку, но квалификациите за ЛШ не се. Сигма има три победи и исто толку нерешени резултати во последните шест натпревари, а распоредот им е таков  што најквалтитетното европско наптреварување им се насменува. Победата за домаќините е извесна.
Регистрирај се на 10Bet

Ренџерс – Килмарнок – 1 @ 1.40 во Coinbet24

Глазгов Ренџерс доживеа убедлив пораз од најголемиот негов ривал Селтик дури од 5-0. За две места во квалификациите за ЛЕ, битка водат три екипи. Покрај Ренџерс, тука се и Абердин и Хибернијан, а бидејќи во ова коло се сретнуваат меѓусебе, сметаме дека тоа е шанса за Ренџерс која не треба да ја прокоцка.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.07

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*