Премиер Лига 32 коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

После паузата од контролните репрезентациски натпревари, продолжува англиската Премиер Лига. Најинтресно ќе биде на Стемфорд Бриџ каде што Челси го дочекува Тотенхем во борба за Лига на шампиони.

Кристал Палас – Ливерпул – 3+ @ 1.57 во 10Bet

Палас се уште даелку од решение за проблемите околу опстанокот, а Ливерпул е се поблиску за пласман во ЛШ. Бидејќи црвените ги очекува ¼ финален дуел против Сити, Клоп може  да ги чува некои играчи за тоа. Натпреварот меѓу овие екипи најчесто е полн со голови, па не гледаме причина и овој пат да не биде така.

Брајтон – Лестер – Г.Г @ 2.00 во 10Bet

Двете екипи сакаат првенството мирно и спокојно да го завршат. Домаќинот беше во серија од 7 натпревари без пораз, но тоа го расипа со два врзани неуспеси. Лестер испадна од Фа купот, а тоа беше единствено натпреварување каде што имаа реални шанси за трофј. Варди е во голгетерска серија, па веруваме дека ќе биде успешен и против Брајтон. Нашиот предлог е гол во двете мрежи.

Манчестер – Јунајтед – Свонси – 3+ @ 1.76 во Unibet

Што и да направат до крајот на сезоната, неможе да го ублажат горкиот вкус кој им го донесе Севиља на ѓаволите. Оваа сезона тие се многу далеку од било каков трофеј. Во првенството Јунајтед игра добро, врза пет победи, но се уште не обезбеди вицешампионска титула. Велшаните успеаа да го направат невозможното и од патник за Чемпионшип, дојдоа на 14 позија. Убедени сме дека на овој натпревар ќе има голови.

Њукасл – Хадерсфилд – 1 @ 1.74 во 10Bet

На Њукасл не им одговара паузата во првенството. Играа добро, па и покрај тешкиот распоред го зголемија своето конто. Голема шанса за да дојдат на средината од табелата им е Хадерсфилд. Тие не се во најдобра форма моментално бидејќи во последните три натпревари успеаа да освојат само еден бод. Сметаме дека Њукасл ќе издвои лесна победа над Хадерсфилд.

Вотфорд – Бормут – 1 @ 2.35 во Unibet

Стршените пред паузата доживеаа два убедливи порази од Ливерпул и Арсенал и примија вкупно 8 голови. Срќа за нив, два натпревари порано ги решија во нивна корист со минимален резултат и ја зачуваа златната средина. Бормут беа во низа од четири натпревари без победа, па таа серија ја прекинаа со триумф над Вест Бромвич. Типуваме на домаќинот, но имајте во предвид дека Бормут може да биде доста незгоден на гостински терен.

 Вест Бромвич – Барнли – 0-2 @ 1.48 во Unibet

Бирминген останува без премиерлигаш во наредната сезона, доколку Астон Вила не направи чудо и преку бараж да се врати во елитата. Сметаме дека ВБА своите шанси ги пропушти одамна и сега му преостанува да играат за престиж. Барнли два пати триумфираше пред паузата и сега веќе размислува за Европа. Госитете се фаворити, но ние сметаме дека на овој натпревар ќе има мал број на голови.

Вест Хем – Саутемптон – 0-2 @ 1.68 во 10Bet

Каков дуел не очекува во Лондон! Чеканите имаат само една победа во последните седум натпревари и тоа на навивачите не им се допадна, па се обидоа да се пресметаат со противниците. Саутемптон е во уште полоша позиција, има два бода помалку и се наоѓа во зоната на испаѓање. Не очекува неизвесен дуел, а потребата за бодови нема да ни дозволи да гледаме многу голови.

Евертон – Манчестер Сити – Г.Г @ 1.95 во Unibet

Граѓаните си ја завршија работата во првенството и го освоија Лига Купот. Во наредниот период веруваме дека ќе бидат фокусирани на ЛШ. Евертон тоа би можеле да го искористат и да освојат некој непланиран бод. Победа за гостите е тоа што го очекуваме сите ние, но веруваме дека и двата тима ќе постигнат барем по еден гол.

Арсенал – Стоук – 1/1 @ 1.80 во 10Bet

Во лош момент Стоук доаѓа на Емирати. Гостите изгубија два натпревари на домашен терен последователно, а поразот од Евертон, на крај може да се покаже како кобен. Без победа се од 20 јануари кога го совладаа Хадерсфил. Иако за брзо домаќините ги очекува натпревар против руската ЦСКА веруваме дека ќе го добијат убедливо и дуелот против Стоук.

Челси – Тотенхем – 0-2 @ 1.80 во Unibet

Без дилеми, ова ќе биде најинтересниот натпревар на колото. Лондонскиот дуел во кој домаќин е секогаш актуелниот шампион ќе биде еден натпревар кој веруваме на секој ќе му го привлечи вниманието. Гостите доаѓаат без повредениот Хари Кејн, најдобриот стрелец и играч. За плавите нема простор за таква маневра, па ќе мора да направат се за да остварат победа. Второто изостанување од европската елита во три сезони би било голем удар за Челси. Нашето очекување е мал број на голови.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*