Тикет на денот (петок, 30.03.2018)

Денес вонредно ќе играат англиските лиги од Чемпионшип па надолу. Тука се и редовните кола од другите лиги кои досега играа во петок.

Виган – Олдам – T12+ @ 1.54 во 10Bet

Како што се ближи финишот во првенствата во сите англиски лиги, така можнноста за кикс е се помала. Виган и Блекбурн се најсериозните кандидати за промоција во Чемпионшип и не битребало да имаат проблем со Олдам кој се бори за опстанок. Домаќинот е во серија од три победи, а не е поразен уште од 13 февруари кога беше совладан од Блекпул. Очекуваме победа за Виган, но и два погодоци во мрежата на Олдам.
Регистрирај се на 10Bet

Ним – Валенсијан – 1/1 @ 1.83 во Unibet

Домаќинот брза кон Лига 1 во одлична форма, па затоа и коефициентот за победа е доста мизерен. Ним е во серија од четири победи и сега се наоѓа на второто место. Сепак во врат му дишат уште неколку конкуренти, па поради тоа не смее да си дозволи луксуз и да не ги победат Валенсијан, кој не се во некоја завидна форма. За коефициентот да биде подобар, нашиот предлог е победа за Ним на полувреме и на крај.
Регистрирај се на Unibet

Бреј – Корк Сити – 2/2 @ 1.62 u 10Bet

Уште еден натпревар за кој веруваме дека ќе биде решен во првите 45 минути. Корк Сити е многу подобар од Бреј. Гостите освоија само еден бод и тоа во првото коло, кога направија сензација на гостувањето кај Дандалк. Корк е лидер на табелата, но сепак направи два кикса. Тие ремизираа против Лимерик и претрпеа пораз од Дандалк, па поради тоа не смеат да кикснат против слабиот Бреј. Веруваме дека гостинот ќе постигни и повеќе од 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*