Серија А 32 коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Дуелот на градските ривали, Лацио и Рома, ќе биде центар на внимание во ова коло на италијанската Серија А.

Каљари – Удинезе – 0-2 @ 1.68 во 10Bet

Двете екипи кои се во страшно лоша форма, со својот дуел ќе го отворат ова коло. Домаќините знаат и да подземат некој бод, но Удинезе е во катастрофална серија од осум последователни порази. Ако негде може да се прекине таа лоша серија, тоа е Сардинија, бидејќи и Каљари е во катастрофална форма. Очекуваме мирен натпревар без многу голови.

Киево – Торино – 2 @ 2.20 во 10Bet

Во лошо време Киево се сретнува со екипата на Торино. Гостите се опоравија од малата криза во која паднаа и сега имаат три последователни победи, а во неделата славеа и против големиот Интер. Киево на неверојатен начин остана без бодови во Неапол, бидејќи  90 минути водеше, а на крај се врати со празни раце. Екиипата на Валтер нема резултатски императив, но тогаш игра најдобро. Андреа Белоти повторно почна да постигнува голови, па затоа и веруваме во победа на гостите.

Џенова – Кротоне – 0-2 @ 1.60 во Unibet

Домаќините се три натпревари без пораз, а градското дерби против Сампдорија го завршија без голови. Џенова не е загрозена, а за да западне во проблеми мора многу да згреши. Кротоне победи во минатото коло, па сега им одговара и реми. Сепак најсигурен  тип според нас е мал број на голови.

Аталанта – Интер – Г.Г @ 1.76 во Unibet

Интер е повторно во проблеми. Реми во градското дерби, па потоа поразот во Торино го исфрлија од позициите кои водат во Лигата на шампионите. Не веруваме во лесна победа за гостите многу се потценети како фаворити, па затоа играта дека двата тима ќе постигнат по еден гол ни изгледа доста реално и сигурно.

Фиорентина – Спал – 1 @ 1.47 во 10Bet

Дојде крај и на серијата од СПАЛ без пораз. Иако гостите не се поразени шест натпревари по ред, гостуваат на екипа која има врзани шест победи. Штета за Фиорентина што закасни со финишто, бидејќи остана малку време за да се вклучат во борбата за Лигата на шампионите, но пласманот за Лига европа не смее да им побегне.

Болоња – Верона – 0-2 @ 1.83 во Unibet

Во овој натпревар очекуваме изненадување. Кој сака да послуша може да изигра двојка со коефициент од 6.10, а тие повнимателните може да пробаат со мал број на голови. Верона нема да има многу вакви прилики за да земе бодови од гостување, а ако сака опстанок мора да победи. Болоња седи удобно во средината на табелата, па така може да заминат и на распуст. Тоа го покажуваат и резултатите од последните пет кола со стандардните 0-2 гола.

Милан – Наполи – Г.Г @ 1.83 во 10Bet

Наполи се спаси во минатото коло во последен момент. Да не го победеше Киево, сега овој натпревар би немал никакво значење. На овој начин останаа во трка за титулата, но ако продолжат со игрите како во последните неколку кола, дербито со Јувентус нема да има значење.Гостувањето на Сан Сиро не доаѓа баш во најдобар момент. Милан има два последователни реминатпревари и од Лигата на шампиони нема ништо. Иако букмејкерите го фаворизираат Наполи, сметаме дека шансите се изеданчени, а голови би требало да видиме во двете мрежи.

Сасуоло – Беневенто – 1 @ 1.66 во 10Bet

Нема кладилничар кој не го колнеше Сасуоло минатото коло кога му ремизираа на Милан и тоа на Сан Сиро. Меѓутоа многу не размислија за тоа дека сакаат да си го обезбедат опстанокот. Сега имаат нова шанса за три бода. Им доаѓа Беневенто која се враќа во Серија Б, но исто така екипа која игра за својата душа и знае да изненаде. Овде домаќинот е фаворит, но бидете претпазливи.

Јувентус – Сампдорија – 0-3 @ 1.60 во Unibet

Старата дама ќе биде измачена од гостувањето во Мадрид, но во секој случај нема да да ризикува против Сампдорија. Наполи е спремен да го искористи секој кик, па затоа не смеат да бидат опуштени. Сампдорија можеби има со што да се пофали, но не на овој натпревар. Очекуваме натпревар каде што сметаме дека бројот на голови нема да биде поголем од 3.

Лацио – Рома – Г.Г @ 1.57 во Unibet

Ова ќе биде шлагер на колото без дилема. Успехот во Европа само додатно ги мотивираше играчите на Волчицата, па така веруваме дека силно ќе се бори против градските Ривали. Лацио е уморен бидејќи пред два дена играше во Салзбург, но нема оправдување за овој дуел. Ние гледачите сигурно дека ќе уживаме во едно големо дерби, а веруваме и во ефикасен натпревар. Нашиот предлог е Г.Г.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*