Тикет на денот (недела, 25.03.2018)

Поради репрезентативната пауза, се решивме денес на нашиот Тикек на денот да имаме само два меча. Подобро кажано ќе понудиме дабл тикет, со солиден коефициент.

Портсмоут – Оксфорд – ГГ @ 1.91 во 10Bet

Портсмоут има реални шанси за пласман во плеј-офот во Лига Еден. Тимот е на 8-то место и е блиску до целта, но игра крајно променливо во последно време. Оксфорд и покрај големите амбиции сезонава ги разочара своите фанови. Тимот е на 16-то место, но има само 7 бода помалку од Портсмоут. Со евентуална победа, не само што ќе излезе од опасната зона, туку и ќе си ја направи сезоната многу поинтересна. Ќе биде ова неизвесен меч, двете екипи сакаат победа и тешко е да се предвиди кој е поблиско до неја.
Регистрирај се на 10Bet

Кувајт – Камерун – 2 @ 1.89 во Marathonbet

Камерун отпатува во Азија на пријателски меч против Кувајт кој ќе се одигра на стадионот “Џабер ал-Ахмед”. Двете репрезентации беа очајни во квалификациите за пласман на Светското Првенство во Русија. Затоа овие натпревари за нив се многу важни, за враќање на довербата кај своите навивачи. Следеше промена на селекторот во Камерун и назначен беше Ригоберг Сонг. Ноповторно Камерун разочара на Африканскиот Куп. Сега тие се пред императив на победа и го имаат најдобриот состав за овој меч. Кувајт е далеку зад африканците според квалитетот и тешко дека ќе остане непоразен.
Регистрирај се на Marathonbet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*