Ла Лига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови!

Ла лига

Денес почнува шпанското фудбалско првенство. Навикнавме шпанските клубови редовно да се наоѓаат во завршницата од европските натпреварувања, па со голема слобода може да речеме дека ова е најјаката лига во светот.

Реал Мадрид три пати по ред стана првак во Европа, додека Атлетико Мадрид ја освои Лига Европа. Веќе во првото коло имаме големо дерби помеѓу Валенсија и Атлетико Мадрид кое е на програмата во понеделник.

Жирона – Ваљадолид – 1  @ 1.76 во Coinbet24

Жирона беше едно од најпријатните изненадувања минатата сезона. Во клубот пристигнаа неколку добри појачувања, а може да се каже дека имаат и солидна екипа која би требало да биде на средината на табелата. Што се однесува до Ваљадолид, тие преку плејаут стигнаат до Ла Лига, а сега им претстои голема борба за опстанок, бидејќи не се адекватно појачани.
Регистрирај се на Coinbet24

Бетис – Леванте – 1 @ 1.74 во 1xBet

Бетис минатата сезона оствари пласман во Лига Европа, така што го освои шестото место со еден бод помалку од Виљареал. Она што е важно за оваа екипа е тоа дека го задржаа комплетен играчкиот кадар во однос на минатата сезона, па би требало да се очекува и оваа година борба за Европа.  Леванте иако во еден момент беа хит на првенствата, на крајот едвај се спасија од испаѓање.  Веруваме дека и оваа година ќе се води тешка борба за опстанок. Регистрирај се на 1XBET

Селта – Еспањол – 0-2 @ 1.75 во Bet365

Селта има нешто послаби играчи оваа сезона, за разлика од минатата, па очекуваме да заземи позиција на средината на табелата. Овој тим има нов тренер, a во прашање е аргентинскиот експерт Антонио Мухамед. Екипата на Еспањол по некое непишано правило завршила на средината од табелата, а овој тим е нешто послаб за разлика од минатата сезона.Регистрирај се на Bet365

Виљареал – Реал Сосиедад – 1 @ 2.08 во Coinbet24

Ако до крајот нема да има некоја продажба на фудбалер, оваа екипа ќе биде силна и очекуваме борба за пласман во Европа. Минатата сезона завршија петото место и не би требало да им претставува големо оптеретување што играат на сите фронотови. Реал Сосиедад може да се констатира дека е нешто послаба eкипа за разлика од миантата сезона, но сепак остана неколку квалтиетни фудбалери, па не би било изненадување ако оваа екипа повторно ја видеме борба за позиција која води во Европа.
Регистрирај се на Coinbet24

Барселона – Алавес – 4+ @ 1.83 во 1xBet

И во новата сезона Барселона е главен фаворит за освојување на лигата. Во овој преоден рок се појачаа со Видал, а во тимто остануваа сите важни играчи. Единствена работа која може да ги оддели од титулата е изјавата на клубот дека ќе се фокусираат на Лига на шампиони, каде што сакаат повторно да се истакнат. Што се однесува до екипата на Алавес, имаше доста „сообраќај“ но оваа година најверојатно ќе им претстои борба за опстанок.Регистрирај се на 1XBET

Еибар – Хуеска – 0-2 @ 1.99 во 1xBet

Од како избор пласман во Ла Лига, Еибар се наоѓа меѓу најсериозните кандидати за елиминација. Минатата сезона беше многу поблиску до Европа, отколку до испаѓање, па така не може да веруваме на овие тврдења.  Хуеска прв пат во својата историја изборија пласман во највисокиот ранг и досега доведоа неколку интересни фудбалери.  Советуваме да играте на мал број голови.Регистрирај се на 1XBET

 Рајо Валекано – Севиља – 2 @ 2.18 во Coinbet24

Нештото што најмногу ги израдува љубителите на шпанскиот фудбал е повратокот на екипата Рајо Валекано во Ла лига. Сепак, оваа сезона не му се пружат големи шанси, но амбициите им се големи. Севиља беше разочарување минатата сезона, но оваа година најавија повраток во ЛП, иако моментално се на добар пат за пласман во ЛЕ.
Регистрирај се на Coinbet24

Реал Мадрид – Хетафе – 4+ @ 2.15 во Coinbet24

Иако помина повеќе од месец дена, во Мадрид се уште се зборува за заминувањето на Кристиано Роналдо. Тоа што најмногу може да ги загрижи навивачите е фактот дека клубот не е адекватно засилен, а надежта е во тоа што ниту еден друг не го напушти клубот. Екипата на Хетафе, нема што да бара на ова гостување, но она што е каратеристично е тоа што нема да се затворат, туку ќе сакаат да се надигруваат.
Регистрирај се на Coinbet24

Валенсија – Атлетико Мадрид – 3+ @ 2.30 во Веt365

Овој натпревар претставува дерби на првото коло од Ла Лига. Минатата сезона беше одлична за Валенсија, бидејќи направи голем успех. Атлетико Мадрид влегуваат мотивирани бидејќи го освоија Супер Купот и го победија Реал Мадрид со 4-2 после продолженијата. Бидејќи ова е прв натпревар во сезоната, советуваме да пробате со голови, па нашиот тип е 3+.
Регистрирај се на Bet365

Атлетик Билбао – Леганес – 1 @ 1.87 во 1xBet

Домашниот тим минатата сезона беше најлошо пласиран во последните 10 години. И оваа година се направени некои конкретни потези за оваа екипа да биде нешто поуспешна. Во клубот дојде нов тренер и доведени се одлични засилувања. Гостинската екипа ќе игра во третата последователна сезона во Ла Лига.  Се надеваме дека оваа година нема да се борат за опстанок, туку ќе направат поголем успех.Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*