Боксинг деј во Премиер Лигата: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Стартува најинтересниот период од годината во англиската Премиер лига или подобро кажано божиќната програма, или пак боксинг деј. Ќе следиме еден куп натпревари во наредниот период, а веќе во четврток стартува програмата со натпреварите од 19-то коло.

Тотенхем – Брајтон – 1

Откако Муињо и Тотенхем им приредија разочарување на своите навивачи минатото коло со поразот од Челзи дома од 0:2, сега мораат да се вадат пред нив. Повторно играат дома и имаат незгоден противник, но противник против кого мора да се освојат три бода. Се е на страната на домаќинот, освен минатиот меч помеѓу овие две екипи кој го доби Брајтон со неверојатни 3:0. Но ова е шанса за добра одмазда на Спарси, па предлагам тип 1 со коефициент 1.55 во 1хBet.

Астон Вила – Норвич – ГГ

Ова е директен дуел во битката за опстанок во англиската Премиер Лига. Двете екипи се наоѓаат во опасната зона, со тоа што Астон Вила има три бода повеќе од предпоследниот Норвич. На точно пет натпревари по ред двете екипи не знаат за победа, па од таму овој меч е од исклучителна важност. Евентуалниот победник ќе се здобие со добра предност и ќе ја подигне атмосферата сред божиќната програма. А токму во овој период можат да се решат многу работи. Предлагам ГГ со коефициент 1.50 во 1хBet.

Бурнемут – Арсенал – 2

Бурнемут никако да крене глава од проблемите со повредени фудбалери. Листата со повреди е сеуште долга и тоа во најнезгоден момент, за време на божиќната програма. Освен тоа Бурнемут имаше пет порази во низа, па славеше над Челзи и сите очекуваа подобри денови за тимот, но минатото коло повторно дојде пораз и тоа дома од Барнли. Арсенал овој пат ќе биде предводен од Артета кој за прв пат ќе седне на жешката клупа на Топџиите. Ќе биде интересно да се види што тој ќе промени за само неколку дена, но тој мора да биде среќен што гостува во Бурнемут кој е во лоша состојба. Предлагам тип 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Челзи – Саутемптон – 1

Можеби дојде крајот на негативната серија на Челзи. Тимот предводен од Лампард тргна неверојатно добро сезонава, но овој пат со кој се соочува тимот донекаде е очекуван. Во Челзи играат доста млади фудбалери и од нив н еможе да се очекува константност во текот на целата сезона. Откако славеа минатото коло на гости кај Спарс со 0:2, сега имаат многу полесна задача. Играат дома и тоа против екипа која се бори за опстанок и бодовите треба да ги бара на друго место, не кај Челзи. Предлагам тип 1 со коефициент 1.35 во Bet365.

Кристал Палас – Вест Хем – ППХ

Вест Хем никако да влезе во позитивна серија. Реално, тимот има многу поголем квалитет од она што го покажува позицијата на која се наоѓаат. 16-то место за нив е разочарувачко од секоја гледна точка. Кристал Палас пак сезонава е добар, но прво има позитивна, па негативна серија. Сега се наоѓа во криза и нема победа на два меча по ред, но пред своите навивачи тие секогаш одат на победа. Овде би одиграл ППХ со коефициент 2.10 во Bet365.

Евертон – Барнли – 1

Евертон конечно влезе во добра серија. Три меча по ред тие немаат пораз и тоа во најтешкиот период за нив и против исклучително силни противници: Челзи 3:1, Манчестер Јунајтед 1:1 и Арсенал 0:0. АКо се погледнат нивните противници, овој меч со Барнли изгледа како лесен. Но и Барнли има две победи по ред против екипи од својот ранг, со што екипата сега се наоѓа на одличното за нив 10-то место. Сепак, очекувам Евертон да влезе во добра серија и предлагам да одиграте тип 1 со коефициент 1.74 во 1хBet.

Шефилд Јунајтед – Ватфорд – 0-2

Како игра Шефилд сезонава, веќе не смее да се изненадуваме на нивната позиција на табелата. Непрекинато оваа екипа не изненадува и тоа речиси секое коло. Се наоѓа на 5-то место и покрај предвидувањата дека се најсериозни кандидати за испаѓање. Да, играат досаден фудбал, дефанзивен фудбал но ја исполнуваат целта и тој фудбал им носи резултат. Ако Шефид е најпријатно изненадување, Ватфорд е спротивното – најголемо разочарување. Имаше оваа екипа многу поголеми амбиции но е закована на дното на табелата и тешко дека ќе се спаси од испаѓање, освен ако веднаш не почне да победува. А имаат добра подлога за тоа, особено по победата минатото коло над Манчестер Јунајтед со 2:0. Не очекувам многу голови и предлагам 0-2 гола со коефициент 1.76 во 1хBet.

Манчестер Јунајтед – Њукасл – ППХ

АКо се погледне табелата, прво нешто ќе ви падне чудно како тоа Јунајтед и Њукасл имаат ист број на бодови и тоа на средината од сезоната. Но како да биде поинаку кога Манчестер сезонава не личи на себе и постојано разочарува. Ако е нешто добро во овој тим, тоа е фактот што конечно оние повредени фудбалери кои беа многу на број, почнаа да се враќаат. Сега Солскер ќе има поширок ростер за фудбалери и тоа во најважен момент за тимот. Њукасл пак е добар во последно време и на последните девет натпревари има само два порази, две ремија и пет победи. Тоа значи, дека на Манчестер ќе му биде и тоа како тешко да дојде до трите бода. Предлагам ППХ со коефициент 2.50 во Bet365.

Лестер – Ливерпул – ГГ

Дојдовме до дербито на 19-то коло. Вториот на табелата е домаќин на лидерот. Но ова е за двете екипи меч кој доаѓа во незгоден момент. За Лестер е незгоден момент бидејќи по подолго време, тимот нема победа на последните два меча а го загуби и дербито минатото коло против Манчестер Сити. За Ливерпул пак, незгоден момент бидејќи тие се вратија по долгото патување на истокот каде одиграа два тешки меча против Монтереј и Фламенго. Особено исцрпувачки беше мечот од финалето против Фламенго бидејќи се играше 120 минути. Во секој случај, ова ќе биде еден крајно интересен меч кој вистинските љубители на фудбалот не смеат да го пропуштат. Предлагам да одиграте ГГ со коефициент 1.57 во 1хBet.

Вулверхемптон – Манчестер Сити – 2

Ова е единствениот меч кој е на програмата во петок и меч кој привлекува огромно внимание. Никогаш предходно во својата тренерска кариера, Пеп Гвардиола не заостанувал со толку голема бодовна разлика во однос на конкурентите за титулата. Но тоа е случај оваа сезона и Сити заостанува со 11 бода од Ливерпул кој има и натпревар помалку. Вулвс пак нема среќа сезонава. Тие се на одличното 6-то место, но можеа да бидат многу погоре на табелата. Неколку бодови изгубија во последните моменти од натпреварите, па затоа имаат дури девет нерешени средби сезонава. Очекувам интересен и неизвесен меч во кој сепак Сити би ја оправдал фаворитската улога. Очекувам тип 2 со коефициент 1.46 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*