Тикет на денот (сабота, 24.03.2018)

Поради репрезентативната пауза, овој викенд ќе мораме да избереме натпревари од пониските лиги. Еве што предлагаме.

Бери – Виган – 2 @ 1.68 во 10Bet

Овде немаме многу дилема, гостите ќе си ги земат бодовите. Бери е на последното место во Лига 1 и своите шанси ги пропушти оддамна. Вистина, домаќинот математички се уште не е испаднат, но тоа наскоро ќе се случи. Во последните седум кола издвоија победа само еднаш. Од друга страна на Виган бодовите му се повеќе од потребни, па затоа очекуваме лесна победа, а и коефициентот е одличен.
Регистрирај се на 10Bet

Спортинг Хихон – Рајо Валекано – GG @ 1.76 во Unibet

Апсолутно дерби на 32-то коло од шпанската Сегундаиграат домашниот Спортинг и мадридскиот Рајо. Госитете се лидери на табелата, додека Спортинг после важната победа на гостувањето кај Хуеска, стигна на петотот место. Двете екипи се во сјана серија и знаат да прикажат отворен фудбал. Победникот на овој натпревар да се погоди е навистина тешка задача, па затоа иие типуваме на голови. Нападот е одличен кај едните и другите и мислиме дека овој тип ќе дојде без проблем.
Регистрирај се на Unibet

Саутенд – Ротерам – T22+ @ 2.15 во 10Bet

Уште еден многу интересен натпревар од Лига 1. Ротерам кој сака да се врати во Чемпионшип, гостува во Саутенд, тим кој се уште има некои шанси да дојди до бараж. Гостите се фаворите, но тие својата шанса за директен пласман ја пропуштија откако врзаа два порази од Рождел и Милтон. Во минатото коло убедлиов славеа кај Нортемтон, додека Саутенд ремизираше кај Блекпул. Нашиот избор е гостинот да постигне најмалку 2 гола.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВО ТИКЕТ: 6.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*