Кувајт – Камерун: Анализа и предлог тип, победа императив за Камерун

Камерун

Камерун отпатува во Азија на пријателски меч против Кувајт кој ќе се одигра на стадионот “Џабер ал-Ахмед”. Двете репрезентации беа очајни во квалификациите за пласман на Светското Првенство во Русија. Затоа овој дуел е од голема важност и за едните и за другите.

Кувајт како да има заборавено да победува

Кувајт имаше слаби квалификации во азиската зона за пласман на Светското Првенство. По одличниот старт на квалификациите, следеше катастрофална серија и 5 меча без победа, на кој забележа 4 порази и едно реми. Се на се, Кувајт нема победа на 9 меча по ред, забележувајќи 7 порази и две ремија. Предсамо неколку дена, тие на гостински терен во пријателски меч загубија од Јордан со 1:0, а Јордан според квалитетот и тоа како заостанува зад Камерун. Тешко дека оваа селекија, ќе успее да ја прекине црната серија против африканците.

Само еден гол на девет натпревари за Кувајт

Црната серија на Кувајт, трае и трае. Како што веќе напоменавме 9 натпревари Кувајт нема победа. Сепак она што е уште позагрижувачки, е ефикасноста на репрезентацијата, На овие девет меча, Кувајт постигна само еден гол и тоа против Саудиска Арабија на домашен терен. Кувајт одигра нерешено само против ОАЕ и Либан. Поразите дојдоа од слаби репрезентации како Мианмар, Лаос, Оман и др. Се на се, јасно е дека Кувајт е во криза, но и генерацијата на фудбалери е многу послаба, за разлика од предходните години.
Регистрирај се на Marathonbet

Камерун долго време ги разочарува своите навивачи

Овој меч е од огромна важност за Камерун. ТГие сакаат да ја вратат довербата кај своите навивачи по очајниот период. Во квалификациите за пласман на Светското Првенство во Русија, Камерун тотално разочара. Заврши трет во својата група, наспроти сите очекувања. Следеше промена на селекторот во Камерун и назначен беше легендата на репрезентаијата и долгогодишниот нивни капитен, Ригоберг Сонг. Но повторно Камерун разочара на Африканскиот Куп. Сега тие се пред императив на победа и го имаат најдобриот состав за овој меч. Тоа доволнго укажува на фактот дека Камерун ќе направи се, за да слави победа во Кувајт.

Надежите се положуваат кон Абубакар

Сите надежи камерунците ги положуваат кон Винсент Абубакар. Тој во моментов е првата ѕвезда на тимот. Абубакар ужива во оваа сезона со Порто и досега постигна 15 гола во 23 настапи во Португалскиот шампионат. Јансо е дека тој ќе биде прва закана кон голот на Кувајт. Но конечно ќе треба да проработат и играчите од средниот ред. Се сменија еден куп фудбалери во репрезентацијата и Камерун никако неможе да го најде вистинскиот костур на тимот. Сепак најавите се дека од овој меч почнува нова ера за репрезентаијата и враќање на старата слава. Ние веруваме во тоа.

Камерун е голем фаворит

Камерун со најдобрите фудбалери отпатува во Кувајт за да ја прекине лошата серија на резултати. И Кувајт е очаен во последно време, но овој меч против силен противник доаѓа во незгодно време за нив. Коефициентот за гостинска победа е 1.89 во Marathonbet. За реми е 3.20, додека за победа на Кувајт е 5.00 во Marathonbet.
Регистрирај се на Marathonbet

Наш предлог:

Победа на Камерун @ 1.89 во Marathonbet

Полувреме / Крај 2-2 @ 2.61 во Marathonbet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*