Тикет на денот (недела, 18.03.2018)

Денес има доста интересни натпревари ширум Европа. Сепак на нашиот Тикет на денот се најдоа три меча од најдобрите лиги во Европа. Еден дуел од Бундеслигата, еден од Лига 1 и еден од Серија А.

Келн – Баер Леверкузен – 2 @ 1.79 во Unibet

Келн е веќе испаднат од лигата и се наоѓа во катастрофална ситуаија. Атмосферата на тимот е на многу ниско ниво и треба да се случи големо чудо за екипата да обезбеди опстанок. Леверкузен се бори за пласман во Лигата на Шампиони и игра добро во последно време, а на гости нема пораз долго време. Се е на страната на гостите и тие треба да обезбедат нови три бода.
Регистрирај се на Unibet

Милан – Киево – 1 @ 1.40 во Unibet

Милан нема пораз во Серија А во 2017 година. Тимот игра неверојатно добро во последно време и се искачува се погоре и погоре на табелата. Сега по испаѓањето од Лигата на Европа, единствената шанса за пласман во Лигата на Шампиони е домашниот шампионат и тоа не смеат да го пропуштат. Киево се бори за опстанок, но бодовите треба да ги бара на друго место.
Регистрирај се на Unibet

Марсеј – Лион – 1 @ 1.91 во 10Bet

Домаќинот е во предност на овој меч, пред се поради формата и секако поради домашниот терен. Лион има пад во формата, испадна од Лигата на Европа и тешко дека може да се опорави веднаш и тоа против разиграниот Марсеј. Ова сепак е дерби дуел и никогаш не можете да бидете сигурни на вакви натпревари, но ние сепак веруваме во домашна победа.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*