Тикет на денот (сабота, 17.03.2018)

Во големата саботна понуда тешко е да ги избереме вистинските, оние кои нема да изневерат. Но сепак ние пронајдовме три натпревари со солидни коефициенти на голови, за кои веруваме дека ќе излезат.

Фенербахче – Галатасарај – Г.Г @ 1.60 во 10Bet

Најголемото турско дерби во фудбалот без оглед на моменталната форма на двете екипи. Сега Галатасарај е во подобра ситуација и води на табелата. Најголемите конкуренти му се актуелните шампиони Бешикташ и Башакшехир, па потоа следува Фенербахче. Сепак, победата на Фенербахче во овој меч би можела тоа да го промени. Галатасарај е во серија од четири победи, додека Фенер запиша два врзани порази. Во последните пет меѓусебни дуели не излегува Г.Г, па сме скоро уверени дека тоа не е можно и шести пат.

Регистрирај се на 10Bet

Цирих – Јанг Бојс – T22+ @ 1.76 во 10Bet

„Младите момци“ од Берн трчаат кон титулата. Неприкосновениот Базел не може да се препознае особено од зимската пауза. Оваа историска шанса на екипата од Миралем Сулејмани нема да ја пропушти. Едно од тешките исушенија до крајот на шампионатот ги очекува овој викенд на гостувањето кај Цирих. Цирих е повратник во елитата и блиску до пласман во европските купови. Јанг Бојс е во неверојатна серија од 8 победи по ред, додека Цирих победи само на последните два натпревари во првенството.

Регистрирај се на 10Bet

Валенсија – Алавес – T12+ @ 1.55 во Unibet

„Слепите глувци“ се вратија во форма на почетокот од превенството и зад себе имаа низа од шест натпревари без пораз, од кои пет ги запишаа како победи. Ривалите не се воопшто наивни, а се зачинија со победата против Севиља во минатото коло. Сега Валенсија повторно е на четвртата позиција која води во најелитната лига во Европа. Алавес се уште е во сигурната зона со солидна предност пред екипите на кои има се заканува Сегунда. Сепак, двата врзани порази го запалија алармот.

Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ:  4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*