Малери и махери на колото!

малери и махери

Испративме уште еден викенд со комплетна обложувачка понуда. Во нашата редакција пристигнаа тикети, од кои некои се добитни, а некои не. Ние ги избравме најинтересните и решивме да ви ги претставиме вам.

Малер 1

Иако Астон Вила беше фаворит во натпреварот против Болтон и сите очекувавме дека ќе издвои победа, тие напротив претрпеа пораз. Овој играч составил тикет со коефициент околу 350, но за жал го „зезна“ само Астон Вила.

Малер 2

Овде имаме тикет каде што логично Филаделфија е изиграна на голови, бидејќи Американците се познати по отворени натпревар, но ете кога не треба ќе завршат без ниту еден гол.

Малер 3

Евертон дефинитвно оваа сезона се најнепредвидливиот тим за во обложувалница. Играат доста шарено, а овој играч типувал дека нема да победат. Како за малер баш ова коло победија и го оставија без скоро 7500 денари.

Малер 4

Данската лига беше во последното коло од првата фаза на нивното натпреварување. Обично штом се последни кола сите играме на голови, па така и овој играч, но за жал натпреварот заврши 0-0, а тој чекаше најмалку 3 гола. Доколку беше така ќе си земеше околу 7500 денари.

Малер 5

Оптимистички изигран тикет. Иако на натпреварот беше неизвесно до касните минути, сепак Ла Коруња успеа да издвои победа и да го остави играчот без скоро 12.000 денари.

Малер 6

Нема што многу да се кажи. Играчот го изиграл тикетот еднаш без картица и го препуштил уште еднаш со картица …  Дортмунд е виновникот што овие два тикети не се добитни. Жално!

Махер 1

Два тикети мајсторски изиграни. Играчот направил две комбинации и на крајот испаднале добитни. За убаво да се трошат.

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*