Тикет на денот (понеделник, 12.03.2018)

Понеделник е ден кога нема голема понуда на натпревари, но секогаш има доволно дуели за да се одигра добар Тикет на денот. Овој пат избравме три натпревари, добро ги анализиравме и предлагаме интересни типови.

Вердер – Келн – 1 @ 1.87 во 10Bet

Вердер игра во одлична форма. Тимот имаше катастрофален почеток на сезоната, долго беше на дното на табелата но сега е во безбедната зона. Доколку слави победа на овој меч против Келн, дефинитивно ќе биде обезбеден опстанокот, а тоа е шанса која не смее да се пропушти. Келн тешко дека ќе се спаси од испаѓање. Оваа екипа рушеше негативни рекорди на почетокот, а сега иако игра во подобра форма, касно е да се врати во безбедната зона. И разликата во квалитет е голема, како и формата, а Вердер игра и на домашен терен. Едноставно се е на страната на домаќинот.
Регистрирај се на 10Bet

Копенхаген – Хелсингор – 1-1 @ 1.63 во Unibet

Копенхаген ја игра една од најлошите сезони во последните неколку години. Тимот се наоѓа на 4-то место, но нема шанси за шампионска титула. Разликата со лидерот на табелата е дури 19 бода во моментов. Сепак, екипата останува со високи амбиции, а сака и да го поправи впечатокот пред своите навивачи. Формата на тимот е во нагорна линија и дуелот со последниот тим на табелата Хелсингор доаѓа во одличен момент. Хелсингор е очаен, долго време не знае за победа и само чудо ќе го спаси од испаѓање, а на овој меч може да му се случи и дебакл.
Регистрирај се на Unibet

Алмере – Телстар – 3+ @ 1.49 во 10Bet

Алмере и Телстар се едни од најефикасните екипи во најефикасната лига во Европа, Ересте Дивизија. Тоа само по себе укажува на тоа дека ќе следиме ефикасен меч. Двете екипи се напаѓачки ориентирани, играат на гол повеќе на противникот и имаат слаба одбрана, а одличен напад. И традиијата во меѓусебните дуели гарантира ефикасен меч и нема причина да не продолжи таа традиција и овој пат.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.54

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*