Тикет на денот (недела, 11.03.2018)

Денес има доста интересни натпревари, но ние одбравме три меча на кои играат фаворит и аутсајдер и едно дерби. Дербито ќе биде најинтересно за следење, ќе има најголема неизвесност а ние очекуваме и голови.

Феенорд – Аз Алкмар – ГГ @ 1.48 во 10Bet

Во дербито на 27-то коло во Холандија Феенорд е домаќин на Аз Алкмар и првото нешто на кое ни текнува е ефикасен меч. Актуелниот шампион Феенорд има слаба сезона, се наоѓа на 5-то место и нема шанси ниту за пласман во Лигата на Шампиони. Ал Алкмар пак има добра сезона, нема шанси за шампионскиот трофеј, но има големи шанси за пласман во Лигата на Шампиони и секој бод е важен за овој тим. Последните 8 дуели на овие две екипи завршувале со над 2.5 гола, а често и со по 4, 5, 6 голови. Едноставно, нема причина да не веруваме дека ова ќе биде ефикасен меч.
Регистрирај се на 10Bet

Триглав – Олимпија – 2 @ 1.35 во Pinnale

Предпоследниот Триглав е домаќин на лидерот на табелата Олимпија и тоа кажува речиси се. Олимпија е голем фаворит и нема да ја пропушти можноста да собере три нови бода од овој меч. Тие се во трка со Марибор за шампионската титула и не смеат да си дозволат кикс. Освен тоа и разликата во квалитет помеѓу двата тима е огромна и очекуваме лесни три бода за гостите.
Регистрирај се на Pinnacle

Емполи – Ентела – 1 @ 1.38 во Marathonbet

Емполи е втор на табелата, но со победа на овој меч ќе избие на првото место. Освен тоа оваа екипа е во многу подобра позиија од останатите конкуренти за лидерското место, бидејќи има одиграно помалку натпревари. Формата на Емполи е неверојатна и на последните 14 меча овој тим незнае за пораз. За разлика од нив, Ентела се бори за опстанок и е на 19-то место. Ентела заостанува зад својот ривал во сите сегменти и нема што да бара на овој меч.
Регистрирај се на Marathonbet

Фереира – Порто – 2 @ 1.27 во Pinnacle

Фереира во незгодна позиија го пречекува лидерот Порто, кој со победа на овој меч ќе му побегне со дури 5 бода на второпласираниот тим Бенфика. Велиме во незгодна позиција поради моменталната форма на Фереира која е предпоследна на табелата и има 5 порази во серија. За Порто не треба да се трошат зборови. Откако испаднаа од Лигата на Шампиони, елосно се насочени кон домашниот шампионат ис о победа на овој меч, ќе завршат голема работа.
Регистрирај се на Pinnacle

КОЕФИЦИЕНТОТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*